Seda pealkirjas esitatud küsimust on endalt küsinud vast igaüks, kellel on olnud vaja võtta ette korteri remont.

Inimesed on erinevad. Mõnele meeldib teha asju tasapisi jupikaupa, teine armastab võtta ette kõike korraga. Ühele meeldib, kui ta teab täpselt, milline peab olema tulemus. Teisele on tarvis, et oleks mänguruumi. Mõlemal juhul võib korteri remont aga pidevalt edasi lükkuda, kuigi korteri seisukord on kriitilise piiri peal.

Ükskõik, kui kaugel on teie korteri remondi plaan, igal juhul tasub pöörduda Remondifirma poole. Me tuleme kohale, kaardistame teie mõtted ja korteri vajadused ning võimalused. Seejärel pakume välja terviklahenduse, kuidas jõuda teie soovitud tulemuseni.

Millest alustada korteri remonti?

Alustuseks tasub kindlasti mõelda läbi tööde maht, sest sõna „remont“ võib tähendada väga erinevaid asju.

  • Kas on vaja teha terve korteri remont või piisab kergemast sanitaarremondist?
  • Kas soovitakse läbi viia ka vannitoa remont või piisab tubade üle võõpamisest?

Need on vaid mõned küsimused tööde planeerimisel.

Kui tööde maht on laias plaanis paigas, siis on õige hetk võtta ühendust Remondifirmaga.

Ülevaatuse käigus saame kõik töid puudutavad küsimused detailselt üle uurida.

Sageli jääb meile silma rida lisamuresid, mille peale ka põhjalikum ettevalmistaja kohe tulla ei oska. Näiteks see, kuidas jooksevad kanalisatsiooni- ja veetorud, kas nende kõrgused võimaldavad asendada dušialuse trapiga. Samuti seab mõnikord plaanidele piirid korteri kandvate seinte paigutus.

Ülevaatusele järgneb meiepoolne põhjalik hinnapakkumine, milles toome välja korteri remondiks kuluva tööaja ning materjalide maksumuse.

Kuidas erinevad vana paneelmaja korteri ja uue maja korteri renoveerimine?

Kortermajad on väga erineva ülesehitusega. Siiski – väliselt sarnased hruštšovka’d peidavad ka sisemuses mitmeid samasuguseid probleeme, mida tuleb korteri remonti alustades tähele panna. Seda eriti juhul, kui on plaanis on vannitoa remont. Mõnedel vanadel majadel on kasutatud seintes asbest materjalist plaati, äravoolutorud on väga kõrgel või on elektrijuhtmestik peidetud sügavale betooni sisse. Kõik sellised asjad võivad soovitud plaanidele kriipsu peale tõmmata või eelarve kiirelt kosmosesse kihutada.

Uusarendustes on palju selliseid küsimusi tihti juba lahendatud või on tänu kaasaegsetele materjalidele tööde mahtu võimalik kõvasti kokku hoida. Elektrisüsteem on tänapäevane ning turvaline. Seinad on valdavalt kipsist ja mõõtudelt standardsed. Ka vee- ja kanalisatsioonitorustikud on lahendatud uusi norme silmas pidades.

korteri remont enne-pärast

Millal on korteri remondiks kõige sobivam aeg?

Sellele küsimusele ei olegi ühest vastust.

Kaug- või keskküttega majadel on eelistatud tööde aeg kütteperioodist väljaspool, et vältida külmal ajal ajutisi kogu maja vee- või küttevarustuse sulgemist.

Kui uuematel majadel saab paljudel juhtudel sulgeda mainitud sõlmed korterite siseselt, siis magalarajoonides ei pruugi see nii lihtne olla ja töödest põhjustatud ebamugavused võivad kaasa tuua naabrite pahameele.

Lokaalse kütte puhul on lugu hoopis lihtsam, kuna tööde teostamine teisi elanikke kuigi palju ei mõjuta. Samuti on uuematel majadel tihtilugu võimalik sulgeda vaid korterisisesed veesõlmed.

Korteri renoveerimine ei pea olema peavalu ja kui ise ei tea, millest alustada, siis pöördu Remondifirma poole. Meie tuleme ja aitame – päriselt! Võta ühendust!

Millal teha sanitaarremont ja millal kapitaalremont?

Remondifirma kogemus näitab, et korteri sanitaarremont võetakse enamasti ette keskmiselt kord kümnekonna aasta jooksul, sest selle ajaga jõuab siseviimistlus kuluda ning sisekujunduse mood muutuda.

Korteri kapitaalremont võetakse reeglina ette enne äsja ostetud korterisse sisse kolimist või siis, kui sanitaarremont pole korteri kaasajastamiseks enam piisav. Kapitaalremont eeldab suuremat investeeringut kui sanitaarremont.

Kas mõistlikum on võtta ette korteri kapitaalremont või sanitaarremont, selle määrab üldiselt korteri kommunikatsioonide seisukord.

Korteri sanitaarremont on odavam, sest sanitaarremondi hind kujuneb peamiselt erinevate viimistlusmaterjalide ning remondimeistrite töötasude summana. Korteri kapitaalremont on kallim, sest korteri kapitaalremondi hind sisaldab ka suuremate lammutus- ja ehitustööde maksumust.

Kompromissvariant nende kahe remonditüübi vahel on korteri hübriidremont. See tähendab esiku ja elu- ning magamistubade sanitaarremonti ning vannitoa ja köögi kapitaalremonti.

Ja alati ei pea korteri remont hõlmama kogu korterit korraga, seda võib teha tempos üks tuba aastas.
.

Viisakas siseviimistlus võib maksma minna erineva hinna.

Lihtne vastus sellele küsimusel kõlab, et siseviimistlus maksab täpselt nii palju, kui palju maksavad väljavalitud viimistlusmaterjalid ning nende paigaldamiseks kuluv tööaeg kokku. Seega võib erineda kahe samasuguse korteri siseviimistluse hind omajagu.

Siseviimistlustööde hind sõltub suuresti aluspinnast, selle materjalist ning kvaliteedist. Näiteks kipsplaadist seina ettevalmistustööd, et nende peale kanda värske siseviimistlus piirduvad paari pahteldamise ja lihvimisega.

Samas tellistest või plokkidest laotud seina peab maaler enne pahteldamist täiendavalt tasandama krohviga. Krohvimine ja pahteldamine on vajalikud, et sein oleks sirge ja tasane.

Kõige keerulisem on aga puidust laud- või palkseina ettevalmistamine. Siin on vaja teha kõigepealt seinale esimene tasandusring võrkkrohviga, millele järgnevad juba ülejäänud maalritööd nende õiges järjekorras.

Kuid kõige rohkem on Eestis magalarajoonide betoonpaneelseintega kortereid. Kui palju on neid tarvis pahteldada ja kas mõistlikum on panna seina selle sirgendamiseks hoopis sõrestik ja kipsplaat, sõltub alati paneeli kvaliteedist. Ka ühe toa kaks seinapaneeli võivad olla kvaliteedilt väga erinevad.

Korteri planeeringu muutmine sõltub kandvatest seintest

Reeglina tähendab korteri planeeringu muutmine WC ja vannitoa kokku ehitamist või köögi ühendamist elutoaga. Harvem tuleb ette tubade ringitõstmist.

Kui remondiplaanis on ka korteri planeeringu muutmine, siis hakkab korteri remont pihta maja projekti ja ehitusseadustega tutvumisest. Ehitusseaduses on kirjas, milliseid seinu ja kuidas tohib eemaldada. Maja projektis on ära näidatud, millised seinad on kandvad.

Kandva seina eemaldamine nõuab vastava tasemega projekteerijalt ehitusprojekti tellimist. Ainult pädev projekteerija oskab hinnata kandeseina eemaldamisest jääva ava toestamiseks vajalike talade kandevõimet. Samuti tuleb kandva seina eemaldamine kooskõlastada kohaliku omavalitsusega.

Mittekandev vaheseina eemaldamine on ehitusseaduse kohaselt vaba ehitustegevus ning selleks ei pea taotlema kooskõlastust kohalikult omavalitsuselt. Samas on projekt endiselt vajalik, kuid see ei pea olema nii põhjalik, kui kandva vaheseina eemaldamise projekt.

Põranda vahetamine võib pakkuda “üllatusi”

Kui käsil on korteri kapitaalremont, võetakse reeglina ette ka põranda vahetamine. Üldiselt mõeldakse selle all küll vana parketi või linoleumi vahetamist, kuid kui vana põranda pealiskiht on eemaldatud, võib põranda vahetamine tähendada ka põranda alumiste kihtide väljavahetamist.

Niisiis kujuneb põranda vahetamise hind lõplikult selle järgi, mis ootab parketi või linoleumi all.

Vanades paneelmajades on selleks reeglina väsinud puitpõrand, mille all omakorda on ebatasane betoonpõrand. Vanades puitmajades aga ootavad ees põrandatalad ja täitematerjal, mille seisukord selgub nendeni jõudmise hetkel.

Niisiis võib põranda vahetamine kujuneda ootamatult suureks tööks ja põranda vahetamise hind kerkida nagu pärmitainas rätiku all.

pooningukorruse-korteri-porand-enne-renoveerimist
põranda vahetus vannituba

Vannitoa ehitus ehk sõbra juurde pesema

Nagu kõik remonditööd, sõltub ka vannitoa remont sellest, milline on ruumi algne seisukord ja millised on ootused remonditud vannitoale. Mõnikord on vannitoa remont sisuliselt uue vannitoa ehitus. Vastavalt soovidele ja materjalidele kujuneb välja ka vannitoa remondi hind.

Kui vana paneelmaja korteri vannituba on viimase 10-15 aasta jooksul kaasajastatud, võib vannitoa remont piirduda pelgalt seinaplaatide värvimise ja dušikabiini vahetusega uuema ning parema vastu.

Kuid kui vannitoa planeering ega sisustus mõlemad enam ei rahulda ja/või on soov võtta ette WC ja vannitoa kokkuehitamine, tähendab vannitoa remont eranditult kapitaalremonti, mille esimene etapp on suuremahulised lammutustööd.

Vannitoa eripära on selle väiksus, eriti viimase piirini optimeeritud hruštšovkades. Seetõttu nõuab vannitoa remont, eriti kui plaanis on ka vannitoa planeeringu muutmine, läbimõeldud tegutsemist.

Vannituba ringi planeerides tuleb arvestada kommunikatsiooniühenduste asukohtade ning füüsikaseadustega. Vesi alt üles ei voola. Enne plaanide lukku löömist tasub kindlasti kutsuda kohale kogenud ehitusmeister, kes oskab märgata ka kogenematule silmale nähtamatuid üksikasju.

Ja üks pisiasi veel – kuna uue vannitoa ehitus tähendab ka pesemisvõimaluse ajutist puudumist, tasub mõne sõbraga kokku leppida tema pool duši all või saunas käimine.

Köögi remont nõuab loogilist mõtlemist

Köök on oma olemuselt põhimõtteliselt töökoda, kus söögimeistril peavad vajalikud tööriistad olema loogiliselt käeulatuses, mistõttu ei maksa kööki remontima hakates liiga uljalt mõelda.
Üks sein, mille ääres asuvad kommunikatsiooniühendused jäägu kraanikausi, pliidi, nõudepesumasina, peamise tööpinna ja valdava osa kappide jaoks.

Teise seina võib kas maha võtta, kui on soov avatud köögi järele, või paigutada sinna lisapanipaiku, väiksema köögi korral ka külmiku, ja otsapidi ka söögilaua.

Nagu igas ruumis, võib ka köögis teha kapitaalremondi ehk alustada köögi seinteni tühjaks lammutamisest või sanitaarremondi, mis võib piirduda silmaga nähtavate pindade värskendamisega. Vastavalt sellele kujuneb välja ka köögi remondi hind.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 75€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Küsi ka võimaluse kohta tasuda tööde ja materjalide eest osade kaupa!

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

  • mida on soov ringi teha või paigaldada
  • millal soovid tööde teostamist
  • täpne asukoht
  • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

    NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


    Oleme tänulikud, et kaalute meile päringu esitamist. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel - järgmisel või ülejärgmisel tööpäeval. Pakilisemate murede korral palun helistage julgelt meie üldnumbrile!

    Tööpäeva välisel ajal helistajatega võtame ühendust järgmise tööpäeva hommikul.

    Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
    Loe lähemalt