korteri remont enne-pärast

Korteri kapitaalremont võetakse ette siis, kui on soov vananenud elamisele põhjalik uuendus teha ning kui enam lihtsalt iluvigade parandamisest või lihtsamast remondist ei aita.

Tavaliselt tähendab korteri täielik renoveerimine seda, et välja vahetada tuleb ka suur osa kommunikatsioonidest, tõenäoliselt läheb vaja ka lammutustöid enne ehitama asumist ja planeeringu kaasajastamiseks peab mõtlema ka seinte nihutamise, lisamise või lammutamise peale.

See mõjutab ka eelarvet – korteri kapitaalremondi hind on enamasti tunduvalt kõrgem, kui tavaline remont ja see nõuab ka põhjalikumat ettevalmistust.

Kui lihtsalt kohendamisest enam ei aita, tuleb ette võtta korteri kapitaalremont

Korteri täielik renoveerimine tasub kindlasti ette võtta siis, kui plaanid eluaseme värskendamiseks on suuremad ja senised pisiremondid ennast enam ei õigusta. Kui sanitaarremont on pigem pinnapealne ja annab kiirelt ja soodsamalt korterile värskema ilme nähtavates kohtades, siis kapitaalremont tungib sügavamale ja uuendab ka neid korteri osi, mis ei pruugi nähtaval olla, kuid mis tagavad eluaseme parema elamiskõlblikkuse.

Iseenesest võivad nõukogude-aegsed parketid, torustik ja elektrijuhtmed ju veel toimida, kuid on ilmselgelt oma aja ära elanud ja kui on soov kasutada kaasaegsemaid mugavusi, jäävad alumiiniumjuhtmed, tsingitud torud ja nagisev põrand ajale jalgu.

Alusta plaanist ja eelarvest

Alustada tuleb, nagu põhjalikuma projekti puhul ikka, eelarvest ja plaanide paikapanekust.

 • Kui tõsiselt on plaanis eluase renoveerida?
 • Milline on maksimaalne kulutuste lagi, mida korteriomanikud saavad endale lubada?
 • Kas on ka töid, mida tahetakse ise teha?
 • Milline peaks tulema korteri üldine ilme – kas pigem tahetakse renoveerimist ja vana maksimaalset säilitamist või täiesti uue moeka sisekujundusega eluaset?

Küsimusi on esialgu palju, kuid kogenud renoveerijad saavad lahenduste leidmisel aidata.

Kui palju see kõik maksab? Korteri kapitaalremondi hind

Tõsi on see, et kapitaalremondi puhul tuleb ka eelarve koostada kapitaalsemana ehk detailsemalt.

Korteri kapitaalremondi hind sõltub paljudest kulukatest töödest ja mõne kahe silma vahele jätmine võib eelarve kiiresti lõhki ajada.

Samas on kohe alguses hea planeerida ka neid töid, mille jaoks esialgu ehk otsest vajadust polegi (näiteks torude vahetus), kuid mida hiljem, pärast kapitaalremonti oleks väga tülikas teha.

Seega kui juba põhjalikumaks remontimiseks läheb, siis tasub kapitaalremont ette võtta, nagu nimigi ütleb, kapitaalselt ja teha ära võimalikult paljud rohkem või vähem pakilised tööd.

Hiljem kaovad korteri peidetud kommunikatsioonid ja konstruktsioonid juba viimistluse alla, aga kui need on juba korra lahti võetud ja ligipääsetavad, tasub uuendamine ühe hooga ette võtta.

Kui palju maksavad ehitustööd ja materjalid?

Eelarve jaotub enamasti kaheks osaks, kuid on muidugi ka erandeid.

Ühe osa moodustavad materjalid ja teise ehitustööd.

Kui soovitakse kasutada kallimaid ja luksuslikumaid materjale, siis võib see osa eelarvest suuremaks paisuda, kui aga kapitaalremondi käigus tulevad välja mõned põhjalikumat ja mahukamat tööd vajavad üllatused, siis võivad ka suurt ajakulu nõudvad remonditööd võtta eelarvest suurema osa.

3-toalise tüüpkorteri kapitaalremondi esmane kalkulatsioon

Põhjalikuma remondi planeerimise jaoks on abiks esialgne kulude tabel. Kulud võivad ühe reaalse kolmetoalise (65 m2) korteri puhul olla näiteks sellised (eurodes):

Põranda ettevalmistus kipsivaluks300
Villaplaadi paigaldamine440
Kaablisoonte ja tooside freesimine450
Kaabelduse paigaldamine660
Kilbi ühendamine250
Peakaabli vahetamine225
Pistikute-lülitite ühendamine650
Seinte lauspahteldamine ja lihvimine (2x)2 300
Lagede lauspahteldamine (1x), vuukide tasandamine1 800
Aknapalede viimistlemine450
Aknalaudade paigaldamine400
Seinte ja lagede kruntimine700
Lagede värvimine650
Seinte värvimine1 500
Põrandakatte paigaldamine850
Põrandaliistude paigaldamine350
Kipskarkasside ehitamine (vannitoa seinad, köögi ukseava)660
Kipside paigaldamine550
Vannitoa põranda valamine ja küttematt350
Dušikõrgenduse ehitamine230
Seinaäärse trapi paigaldamine150
Seinasisese WC-poti paigaldamine220
Torutööd (vesi ja kanalisatsioon)400
Hüdroisolatsioon250
Seinte plaatimine700
Põranda plaatimine400
Keraamiliste plaatide vuukimine ja silikoonimine250
Ventilatsioonitööd150
Vannitoa sisustuse paigaldamine350
Siseuste paigaldamine500
Utiliseerimine150
Hinnapakkumises sisalduvate materjalide ost, tellimine, tarne objektile400
Materjalid:10 045
 

SUMMA: 27 730

KM 20%: 5 546

KOKKU: 33 276

Korteri täielik renoveerimine tuleb ette võtta korraga

Kui tube võib värvida ükshaaval, vannituba ehitada eraldi ning isegi köögimööblit paigaldada sel ajal, kui muu korter on endiselt elamiseks kõlblik, siis täielik renoveerimine võiks toimuda korraga kogu elamispinna ulatuses.

Põhjalikumad tööd nagu konstruktsioonide lahtivõtmine, lihvimine, võib-olla ka seintesse uute avade tegemine on niivõrd tolmune ja mürarikas, et samal ajal korterit tavaliselt kasutada ei saagi. Tolm levib ka teistesse tubadesse, ehitusel tuleb tihti läbi käia esikust ja see muudab elamispinna tööde ajaks elamiskõlbmatuks.

Seega on igati mõistlik teha kapitaalremont ära otsast lõpuni ja ühekorraga, ning ajutiselt tuleb elamispinnalt mujale kolida.

Kasuta spetsialistide abi

Võib öelda, et teatud osade kapitaalremondi puhul on pea alati vaja ka spetsialistide abi, sest tavaline inimene ei valda nii palju erinevaid tehnikaid ja töövõtteid, et kõik keerulisemad tööd ise ära teha.

Vaja võib minna ka õppinud ja vastava litsentsiga spetsialisti abi, näiteks elektrisüsteemi ja torustike paigaldamisel või isegi plaatimisel, mis ise nokitsedes võtab väga palju rohkem aega, kui proffide käe all. Isegi põrandate tasandamine või betoonseina uue ukseava lõikamine pole koduste tööriistadega võimalik.

Samas võib ka kokku leppida, et mõned lihtsamad tööd, näiteks seinte või lae värvimise, teeb pere hiljem ise, kui seda soovib.

Olulisemad tööd, mida kapitaalremondiga ei maksaks unustada

Kui põhjalik remont on ette võetud, siis kindlasti tasuks selle käigus välja vahetada ka vananenud tehnosüsteemid.

Torustik

Torustik võib olla küll lekkekindel, kuid põhjaliku remondi käigus oleks hea ka see välja vahetada, sest aastate jooksul on kindlasti tekkinud palju katlakivi ja peidetud vead võivad liitekohtadest samuti alles hiljem ja ootamatult välja lüüa.

Ventilatsioon

Tavaliselt on ventilatsioon vanas korteris kehvavõitu, samuti elektrijuhtmestik tänapäeva vajadustele jalgu jäänud – pistikuid on reeglina liiga vähe ja need on valedes kohtades, targa kodu nutilahendusi elektrisüsteem ilmselt ei toeta.

Seadmete kaablid

Kui tubades on võrku ühendamist vajavad arvutid, muusikakeskus ja nutikõlarid, siis on kapitaalremondi käigus õige aeg seinte sisse ära peita ka kõik nende jaoks vajalikud kaablid.

Küttesüsteem ja korteri soojustus

Küttesüsteemi tõhusus polnud aastakümneid tagasi nii suureks prioriteediks kui nüüd, praegu aga on kiirelt kallineva energia ajal oluline iga soojaleke, mis rahakotile mõjub. Seega võiks üle vaadata ka korteri soojustuse, kui seda saab parandada näiteks akende ja uste väljavahetamisega või rõdu renoveerimisega.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 75€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Kõik esitatud tunnihinnad kehtivad ühe inimese kohta! Juhul kui töö iseloom nõuab abikäsi, suureneb arve vastavalt kaasatud inimeste arvule ja kulunud ajale.

Näiteks on vajalik kaasata abikäsi suuremate kui 100L boilerite, dušhinurkade, vannide paigaldusel, samuti teatud elektritööde puhul, töödele redeliga jne

Küsi ka võimaluse kohta tasuda tööde ja materjalide eest osade kaupa!

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Oleme tänulikud, et kaalute meile päringu esitamist. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel - järgmisel või ülejärgmisel tööpäeval. Pakilisemate murede korral palun helistage julgelt meie üldnumbrile!

  Tööpäeva välisel ajal helistajatega võtame ühendust järgmise tööpäeva hommikul.

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt