Kõige keerulisem on alati peale hakkamine ja küsimus: «Millest alustada korteri remonti?»

Kui aga mõned mõtted on, siis võiks need paberile panna või pöörduda otse Remondifirma poole. Meie tuleme kohale, kaardistame plaanid ning pakume välja soovitud terviklahenduse. Nõnda tundub kõik väga lihtne, kuid tegelikult kulub kaardistamisele mitu tundi tööd.

Inimesed on väga erinevad. Mõnele meeldib hästi põhjalikult valmistuda ja plaane teha, et korteri remont saaks täpselt selline nagu vaimusilmas ette on kujutatud. Teine jällegi ei taha töödega alustada, sest puudub tervikidee ja visioon, kuigi korteri olukord on jõudnud pea kriitilise piirini.

Millest alustada korteri remonti?

Alustuseks tasub kindlasti mõelda läbi tööde maht, sest sõna „remont“ võib tähendada väga erinevaid asju.

  • Kas on vaja teha terve korteri remont või piisab kergemast sanitaarremondist?
  • Kas soovitakse läbi viia ka vannitoa remont või piisab tubade üle võõpamisest?

Need on vaid mõned küsimused tööde planeerimisel.

Kui tööde maht on laias plaanis paigas, siis on õige hetk võtta ühendust Remondifirmaga.

Ülevaatuse käigus saame kõik töid puudutavad küsimused detailselt üle uurida.

Sageli jääb meile silma rida lisamuresid, mille peale ka põhjalikum ettevalmistaja kohe tulla ei oska. Näiteks see, kuidas jooksevad kanalisatsiooni- ja veetorud, kas nende kõrgused võimaldavad asendada dušialuse trapiga. Samuti seab mõnikord plaanidele piirid korteri kandvate seinte paigutus.

Ülevaatusele järgneb meiepoolne põhjalik hinnapakkumine, milles toome välja korteri remondiks kuluva tööaja ning materjalide maksumuse.

Kuidas erinevad vana paneelmaja korteri ja uue maja korteri renoveerimine?

Kortermajad on väga erineva ülesehitusega. Siiski – väliselt sarnased hruštšovka’d peidavad ka sisemuses mitmeid samasuguseid probleeme, mida tuleb korteri remonti alustades tähele panna. Seda eriti juhul, kui on plaanis on vannitoa remont. Mõnedel vanadel majadel on kasutatud seintes asbest materjalist plaati, äravoolutorud on väga kõrgel või on elektrijuhtmestik peidetud sügavale betooni sisse. Kõik sellised asjad võivad soovitud plaanidele kriipsu peale tõmmata või eelarve kiirelt kosmosesse kihutada.

Uusarendustes on palju selliseid küsimusi tihti juba lahendatud või on tänu kaasaegsetele materjalidele tööde mahtu võimalik kõvasti kokku hoida. Elektrisüsteem on tänapäevane ning turvaline. Seinad on valdavalt kipsist ja mõõtudelt standardsed. Ka vee- ja kanalisatsioonitorustikud on lahendatud uusi norme silmas pidades.

korteri remont enne-pärast

Millal on korteri remondiks kõige sobivam aeg?

Sellele küsimusele ei olegi ühest vastust.

Kaug- või keskküttega majadel on eelistatud tööde aeg kütteperioodist väljaspool, et vältida külmal ajal ajutisi kogu maja vee- või küttevarustuse sulgemist.

Kui uuematel majadel saab paljudel juhtudel sulgeda mainitud sõlmed korterite siseselt, siis magalarajoonides ei pruugi see nii lihtne olla ja töödest põhjustatud ebamugavused võivad kaasa tuua naabrite pahameele.

Lokaalse kütte puhul on lugu hoopis lihtsam, kuna tööde teostamine teisi elanikke kuigi palju ei mõjuta. Samuti on uuematel majadel tihtilugu võimalik sulgeda vaid korterisisesed veesõlmed.

Korteri renoveerimine ei pea olema peavalu ja kui ise ei tea, millest alustada, siis pöördu Remondifirma poole. Meie tuleme ja aitame – päriselt!