Kardinate, kardinapuude ja -siinide paigaldus

Kui remont on omadega jõudnud juba kardinapuude ja põrandaliistude juurde, on põhjust rõõmustada. Suur vaev on nähtud, kodu on kaunis ning nüüd tuleb kõigele anda veel viimane lihv. Kardinapuu ja -siinide paigaldamine käib meie abiga nobedalt, ning juba tunni pärast on uued aknakatted just nii nagu peab. Kes tahab kogu töö aga ise ära teha, peab ilmselt veidi rohkem aega varuma, sest paigalduse juures on rohkem tähelepanu väärivat, kui sa algul arvasid.

 

Kardinate, kardinapuude ja kardinasiinide paigaldus

Aknakatete tellimise ajal on hea idee mõelda ka paigaldusviisile. Sellest sõltub, mis materjalist ja mis pikkuses kardinaid valida. Näiteks, kui tahad tekstiilkardinaid ja klassikalist kardinapuud, peab veenduma pinna kandevõimes. Liiga raske kardinapuu võib muidu koos kardinatega lihtsalt alla kukkuda!
Puidust, messingist, plastmassist või mõnest muust materjalist ööside või klambritega kardinapuu on üks klassikalisemaid valikuid. Alumiiniumsiinid on samas peaaegu nähtamatud, mis aitab tähelepanu juhtida just kardinatele. Ja muidugi saab kardinapuid ning kardinasiine kombineerida, et saavutada soovitud tulemus.
Meie abil on kogu protsess hulga lihtsam. Nõustame valiku tegemisel, võtame mõõdud ning paigaldame valitud kardinapuu või -siini.

 

<h2><strong>Saada päring</strong></h2>
<h3><strong>Hinnainfo</strong></h3>
<strong>Meie meistrite väljakutse tasu on 35 €, mis sisaldab objektiga tutvumist ja kuni 30 minutit konsultatsiooni.</strong>

Esimene töötund on 50 €, mis on ühtlasi ka miinimumtasu.

Iga järgnev töötund on 35 €.

Tasumine on võimalik nii sularahas, kui pangakaardiga kohapeal.

&nbsp;

Loe kasulikku postitust, kuidas <a href=”https://remondifirma.ee/tuupvead-korteri-vannitoaremondi-kalkulatsiooniga/” target=”_blank” rel=”noopener”>konsultatsioon (link avaneb uues aknas)</a> aitab koostada täpsema remondikalkulatsiooni.

&nbsp;

Vormilt päringut saates kirjuta:
<ul>
<li>mida on soov ringi teha või paigaldada?</li>
<li>millal soovid tööde teostamist?</li>
<li>missugune eelarve on töödele?</li>
<li>täpne asukoht?</li>
</ul>
&nbsp;

<a href=”tel:+37255551210″>+372 5555 1210</a>

<a href=”mailto:info@remondifirma.ee”>info@remondifirma.ee</a>

&nbsp;

<strong>OÜ Remondikompanii</strong>

Reg: 14136236

NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.

Kardinapuude paigaldus

Enne kardinate ja kardinapuude paigaldamist tuleb üle mõõta akende kõrgus ja laius. Kui valida kardinapuud, on mõistlik teha valik taolise puu kasuks, mis on aknast endast laiem. Eriti hea oleks, kui kardinapuu ulatuks mõlemat poolt umbes 10 sentimeetrit akna raamist kaugemale. Sedasi on võimalik kardinad akna eest ära lükata ja valgus tuppa lasta. Ostes kardinapuu, mis on täpselt akna laiune, jäävad kardinad ka parimal juhul vaatele ette või veelgi hullem, kardinaid ette tõmmates jääb paistma valgusetriip, mis mõjub eriti häirivalt siis, kui on soov ruumi pimendada.

Ise kardinapuid paigaldades on tavaliseks veaks kardinapuu kohe akna raami peale paigutamine. Lõpptulemus võib pettumuse valmistada, sest ruumi üldilme on kohe väiksem. Mida kõrgemale aga kardinad paigutada, seda kõrgemad tunduvad ka laed ning seda elegantsem on lõpptulemus. Seetõttu soovitame kardinapuu akna raamist umbes 10 sentimeetrit kõrgemale riputada, kuid lõpliku kõrguse otsustamisel tuleb võtta arvesse aknaid, tuba ja ka enda maitset. Meie täidame hea meelega kõik soovid.

Kui kõik vajalik olemas, on aeg tegutsema asuda. Kõigepealt tasub seinale pliiatsiga ära märkida kohad, kuhu kardinapuu kinnitused panna ning kuhu täpselt tuleb kruvide jaoks augud puurida. Kruvide valimisel tuleb kindlasti leida sellised, mis sobivad seinamaterjaliga, sest kipsplaati, palki ja telliskiviseina tuleb veidi erinevalt kohelda.

Pärast märkimist kruvi kardinapuu kinnitused seina külge ning kui kõik on paigas, vaata veel korra kindlasti üle, et miski ei logiseks. Kui kõik on kenasti turvaliselt seina küljes, võib kardinapuu klambrite külge panna. Ära unusta, et kui akna ette on kavas riputada raskemat sorti kardinad, tasub lisaks otstele panna üks toetusklamber ka kardinapuu keskele.

 

Kardinasiinide paigaldus

Kasulik näpunäide: kardinapuu ja selle kinnituste arvu valimisel arvesta lisaks heale välimusele ka kardinate kaalule sobivusega. Raskemad paksemast kangast kardinad võivad kipakama kardinapuu keskelt ära painutada.

Kui läheb juba kardinate valimiseks, on hea silmas pidada, et kardinad peaksid olema umbes 2 ja pool korda nii laiad kui aknad. Siis ei pea neid ette tõmmates kardinaid liiga sirgu sikutama, vaid võib lasta veidi lainesse jääda.

Peaaegu põrandani ulatuvad kardinad on väga elegantsed ja jätavad romantilise mulje. Samas, kui peres on väikelapsi või lemmikloomi, võivad need tüütuks muutuda, sest keegi takerdub ikka kardinatesse ning need kipuvad ka tolmu koguma. Seega võiks kardinad lõppeda põrandast mõne sentimeetri kõrgusel.

Aknalauani ulatuvad kardinad on parim valik siis, kui akna all on radiaator. Liiga pikad kardinad varjavad radiaatori ja küttekeha ei suuda enam tuba soojendada.

Call Now Button