Valgustite paigaldus ja lampide vahetus

Valgustite vahetus on hea lihtne viis, kuidas elamist õdusamaks muuta ning toale omapärane ja põnev ilme anda. Õigesti valitud valgusti aitab ruumist avaramat muljet jätta, vajadusel loob lamp aga hubase ja sooja meelolu, kus on õhtul tore uinuda.
Põrandalambi paika seadmisega saab ehk igaüks ise hakkama, lae- ja seinalampide ühendamisel on vaja kogenud elektriku abi.

Õigete valgustite valimine poodidest ja nende paigutuse planeerimine on seevastu aga väga vahva ja täiesti ohutu töö!

 

Saada päring

Hinnainfo

Meie meistrite väljakutse tasu on 35 €, mis sisaldab objektiga tutvumist ja kuni 30 minutit konsultatsiooni.

Esimene töötund on 50 €, mis on ühtlasi ka miinimumtasu.

Iga järgnev töötund on 35 €.

Tasumine on võimalik nii sularahas, kui pangakaardiga kohapeal.

 

Loe kasulikku postitust, kuidas konsultatsioon (link avaneb uues aknas) aitab koostada täpsema remondikalkulatsiooni.

 

Vormilt päringut saates kirjuta:

  • mida on soov ringi teha või paigaldada?
  • millal soovid tööde teostamist?
  • missugune eelarve on töödele?
  • täpne asukoht?

 

+372 5555 1210

info@remondifirma.ee

 

OÜ Remondikompanii

Reg: 14136236

NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.

Valgustite paigaldus ja ideed valimiseks – Elutoa valgusti

Nägus armatuur elutoa laes lisab ruumile väärikust. Selleks ei pea olema ilutsev kristall-lühter. Ka puidust, klaasist või paberist laevalgustid on väga elegantsed ja muudavad ühe hoobiga toa nägusaks.

See ei tähenda aga, et laevalgusti peaks olema ainus valgusallikas elutoas. Põrandalamp diivani kõrval on omal kohal igasuguse sisekujunduse puhul ning selle valguses on õhtuti mugav raamatut lugeda, puslet kokku panna või kassi silitada.
Ka lambivarjud ei ole pelgalt dekoratsioon, vaid need muudavad oluliselt seda, kuidas lamp mingis ruumis toimib. Mida heledam on lambivari, seda rohkem valgust pääseb ruumi. Tumedad lambivarjud on head kohtvalgustite puhul, sest valgusvihk langeb vaid ühele paigale. Kui eesmärgiks on väga hele ja õhuline ruum, tuleks valida sootuks läbipaistvad laelambid.

 

Magamistoa valgustid

Soojades toonides valgus muudab ruumi hubaseks ning kollane valgus aitab kaasa uinumisele, sest selles valguses tunneb inimene ennast turvaliselt. Sinine valgus tekitab seevastu pinget ja seostub pigem kõledate ja ebamugavate paikadega. Magamistoa valgustid tasub seetõttu valida just soojemates toonides ja eriti hea, kui valgustid öökapil või voodi läheduses oleksid mahedama, soojema olemisega.

Magamistoa puhul on mugav, kui valgustite intensiivsust saab muuta endale meelepäraseks. See on hea variant ka laste magamistubade puhul, kui põnn ei malda päris pimedas uinuda, aga valges ruumis on magamiseks ahvatlusi liialt palju.
Lõbusad seina-, lae- ja laualambid ka hea viis, kuidas ruum lapsepärasemaks muuta. Kui pisipõnnist saab teismeline, võib jänkuga lambi seinalt maha võtta ning tuba ongi saanud asjalikuma jume.

Väiksemas magamistoas võib abi olla kõrgest põrandalambist. Taolised valgustid on suurepärased kitsastesse nurkadesse, mis jäävad tuba sisustades tihtipeale teenimatult kahe silma vahele. Ja kui ruumiga on eriti kitsas käes, võib lambid paigutada hoopis seinale. Kaunid seinalambid võivad ruumi täiustada sama moodi nagu nägus kunst.

 

Köögivalgustid

Köögi ja söögitoa eripäraks on kindlasti laelambid, mis ulatuvad ruumis madalamale ja heidavad sooja valguskiire söögilauale. Kõledal sügisõhtul on sooja lambi valguses hea perega koos einestada ning kahtlemata tasub köögi ja söögitoa valgustust planeerides ka sellise võimaluse peale mõelda.

Eriti mõistlik on siinkohal valida lamp, mida saab soovi korral alla tõmmata või üles tõsta. Samas, kui peaks tekkima aga tahtmine laud teise kohta tõsta, võib liiga madal olev valgusti jääda keset ruumi igapäevaseid tegemisi-toimetamisi segama.
Köögi puhul on kasulik, kui lisaks laelambile on ka pisemaid valgusallikaid. Soovitav on kohtvalgustid paigutada kappide alla, töötasapinna kohale. Siis on alati hästi näha, mis kraam parajasti supi sisse läheb ning kui palju kohvi hetkel kruusi sees alles on.

 

Vannitoa valgustid

Vannitoas on parim variant kombineerida seinavalgusteid ning laevalgusteid. Laevalgusti sobib kõige rohkem vannitoa keskele ja sinna, kus kõnnitakse, et pakkuda head üldvalgustit.

Kui disaini juures on otsustatud ka valamu kohal asuva peegli kasuks, on suurepäraseks variandiks seinalampide paigaldamine mõlemale poole peeglit.

Otse peegli kohale kinnitatud lamp tekitab varjud nina, silmade ja suu alla ning valgustab liialt otsaesist.

Seinavalgustite paigutamisel peaks arvestama ka kõrgusega, et lambivalgus ei hakkaks ebamugavalt silma paistma.

Ja kuigi disain on oluline, ei saa unustada funktsionaalsust. Kuna vannitoas ei veedeta magamistoa ning elutoaga võrreldes sedavõrd palju aega, kiputakse nii mõnigi asi kahe silma vahele jätma. Igapäevases kasutuses annavad kõik puudujäägid aga kohe tunda.

Levinud veaks on vannitoa alavalgustamine või mittesümmeetriline valgustuslahendus.

Esmakordselt valgusteid valides ei pruugi osata sellele tähelepanu pöörata. Seega kui tunned, et oled valgustite planeerimisega ummikusse sattunud, võta meiega ühendust ja me ulatame abikäed.

Call Now Button