Seinte pahteldamine ja värvimine

Otsid ehitajaid, kes aitaksid seinu pahteldada ja värvida? Võta ühendust!

Saada päring

Hinnainfo

Väljakutse / konsultatsioon:
Meie meistrite väljakutse tasu on 35 €, mis sisaldab objektiga tutvumist ja kuni 30 minutit konsultatsiooni.

Töö:
Meistri esimene töötund on 50 €, mis on ühtlasi ka miinimumtasu.
Iga järgnev töötund on 35 €.

Suuremad, projektipõhised tööd:
Hind kokkuleppel.
Tasumine on võimalik nii sularahas, kui pangakaardiga kohapeal.

 

Loe ka kasulikku postitust, kuidas konsultatsioon (link avaneb uues aknas) aitab koostada täpsema remondikalkulatsiooni.

 

Vormilt päringut saates ütle meile:

  • mida on soov ringi teha või paigaldada?
  • millal soovid tööde teostamist?
  • missugune eelarve on töödele?
  • täpne asukoht?

 

+372 5555 1210
info@remondifirma.ee

 

OÜ Remondikompanii
Reg: 14136236

NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.

Pahteldamistööd vajavad erivahendeid

Tõsi, vanale värvile võib uue kihi lihtsalt peale tõmmata, kuid sellisel juhul ei tasu loota ideaalset lõpptulemust ega ka värvi pikka eluiga. Töödeks läheb vaja erivahendeid, mida ei pruugi kodus olla ning lihtsalt ühekordseks kasutamiseks ei ole alati mõtet soetada pahtlilabidat, kuumaõhupuhurit, värvivanni, respiraatoreid ja paljut muud.

Kui aga ei ole soovi kulutada aega eeltööle, viia end kurssi teooria, tehnika ning õigete töövõtetega, võid küsida meie abi. Tuleme hea meelega appi ja pahteldame-värvime-tapeedime.

 

Mida teha enne, kui värvipintsel kätte võtta?

Kõige esimeseks sammuks värvitud seinu soovides on pahtlitööd, aga enne seda peaksid kõik aluspinnad olema puhastatud. Lahtine värv või vana tapeet ning vana pahtel peavad olema eemaldatud. Suuremad augud ning praod täidetud.

Ideaalis on mööbel remonditavast toast välja viidud aga kui see pole võimalik, on vaja mööbel, aknapinnad ja ka põrandad katta sobiva kaitsematerjaliga.

Pahteldamise juures on mitu õhukest kihti alati parem, kui üks toekam ja pragunevam kiht. Seetõttu koosneb pahteldamisega ka peent tolmu tekitav lihvimine.

 

Seinad sirgeks kipslaadiga?

Soovides sirgeid seinu, võib kaaluda mõelda ka kipsplaatide kasutamisele, kuigi seegi ei tähenda pahteldamisest pääsemist. Jah, kipsplaadiga kaetud seinu ning lagesid ei pea tervenisti pahteldama, kuid palju väikeseid kohti on vaja siiski ära teha. Kinni on vaja pahteldada kruviaugud, plaatide ühendusvuugid ning seejuures nii pikuti- kui ristvuugid. Ristvuukide puhul peab enne pahtli peale kandmist kõik vuugiservad kipsinoaga sobivaks lõigata (45 kraadise nurga alla). Lisaks peab vuukides kasutama spetsiaalset vuugipahtlit ja vaja läheb ka vuugilinti.

 

Kannatlik töö toob tulemuse

Ilma kipsplaadita on vaja tegeleda kogu pinna pahteldamisega, et tulemus saaks võimalikult sirge. Ka pahtlikottide tuppa toomine on töö omaette.

Lauspahteldamise juures on soovitatav kasutada kahte kihti – esimene kiht pahteldada ühtepidi ja teine kiht ristipidi. Ja kui pahteldamine on tehtud ning pahtel korralikult kuivanud, on aeg lihvimise käes. See garanteerib soovitud sileduse ning eemaldab pahteldamise käigus tekkinud kriimud, kraapsud ning jutid. Reeglina piisab liivapaberist suuruses 100-150. Lihvimist alustatakse laest, liigutatakse ringijate liigutustega ning nurkade lihvimiseks kasutatakse spetsiaalset lihvimisklotsi.

Kruntimine õigete töövõtetega on viimane oluline samm enne viimistlusvärvi seinale kandmist. Kruntvärv imendub pahtlisse, katab kõik viimased kriimud ja kraapsud ning tekitab hea pinnase selleks, et viimistlusvärv ühtlaselt ja korralikult peale jääks.

Kruntvärvi kuivamine sõltub temperatuurist ning ka värvist ja siis on viimaks ometi käes aeg kanda peale viimistlusvärv, mis sai suure hoolega poes välja valitud.

Call Now Button