Vannitoa remont tundub sageli väga suur ja ajamahukas projekt. Tegelikult ei pruugi see alati päris nii olla, sest on ka variante pesuruumi lihtsamaks värskendamiseks.

Üheks selliseks võimaluseks on vannitoa plaatide värvimine. Ja tuleb tõdeda, et selline lähenemine on viimasel ajal väga populaarseks saanud.

Valged vannitoa plaadid on ideaalne lõuend loovatele lahendustele.

Värvimine on nimelt kõige lihtsam ja soodsam võimalus vannitoa seinte- ja põrandate värskendamiseks ilma, et peaksid mõtlema vannitoa plaatide vahetamise peale.

Olgugi, et internetist leiab mitmeid erinevaid õpetusi, kuidas seda kõike teha, on mõistlik jätta see siiski professionaalsetele tegijatele.

Iga töö vajab teatud oskusi ja vilumust ning õppinud tegijad on selleks puhuks kõige parem valik, et tagada ilus ja püsiv tulemus ning kvaliteet.

Vannitoa keraamiliste plaatide värvimine vajab korraliku eeltööd

Kuigi vannitoa keraamiliste plaatide värvimine tundub esmapilgul lihtne, vajab ka seina- ja põrandaplaatide värvimine korralikku eeltööd.

Kõige esimese asjana tuleb üle vaadata värvi alla minevad pinnad ja veenduda selles, et need oleksid puhtad. Määrdunud, mustale ja plekilisele pinnale hakkab värv küll peale, kuid hilisem tulemus ei ole ilus ega kauakestev. Seetõttu peab kõik vannitoa plaadid eelnevalt korralikult puhtaks pesema nii mustusest, rasvast kui ka kõikidest teistest plekkidest.

Teine oluline asi on, et enne värvimist peavad plaadid olema täiesti kuivad. Vaid nii on kindel, et aluskrunt ja hiljem ka värv jääb pinnale püsima ning katab seina- ja põrandaplaadid korralikult. Mida parem ja ühtlasem on värvitav aluspind, seda väiksem on ka värvikulu.

Lisaks plaatidele vaatab remondimees üle ka silikoonitud pinnad ning eemaldab vana silikooni. Kinni kaetakse pistikupesad, segistid ja teised mittevärvitavad pinnad, maalriteibi ja kattematerjali abil.

Vannitoa keraamiliste plaatide katmine krundi ja värviga

Järgmiseks sammuks on keraamiliste plaatide katmine krundi ja värviga. Krundid ehk kruntvärvid on spetsiaalsed vahendid, mis on mõeldud aluspinna omaduste parendamiseks enne värvimistöid. Tänu krundile haakub värv paremini värvitava plaadi külge ning jääb sinna hästi püsima ja kestab kauem.

Värvimisprotsessi enda juures on kõige tähtsam õige värvi valik.

Müügil on küll mitmeid erinevaid värve, kuid veenduma peab selles, et välja valitud värv on mõeldud ka niisketes ruumides kasutamiseks.

Värvi ostes peab lisaks arvestama sellega, kui suur on värvi alla minev pind. Tavapärases praktikas värvitakse pinda vähemalt kaks korda ning kindlasti peab värvimise protsessis juhinduma värvi tootja poolt ettenähtud värvi kuivamisajaga.

Üldiselt peaks esimese ja teise värvikihi pealekandmise vaheks jääma vähemalt 16 tundi.

Pärast viimast värvikihti on värvitud pinna kuivamise aeg aga kõige pikem. Värv peaks plaatidel kuivama vähemalt üleöö.

Liiga vara värvitud põrandale astudes, võib tahtmatult värvitud pinda kahjustada.

Stiilne lahendus ehk vannitoa värvimine šablooni abil

Samuti on levinud ka vannitoa värvimine šablooni abil. Müügil on mitmeid erinevaid šabloone, tänu millele saavad kas siis vannitoa põrand või seinad uue ilme.

Vali šablooniga värvimise jaoks näiteks mõni kontrastsem värvitoon, et šablooni muster hästi esile tuleks.

Vannitoa põrandale on väga efektne näiteks must ja valge kombinatsioon.

Kas vuugivahede värvimine on keeruline?

Vannitoa plaatide vuugivahede värvimine toimub aga samaaegselt plaatide värvimisega. Kuna tavalise värvirulliga igale poole ligi ei pääse, on vuugivahede värvimisel abiks pintsel.

Peene otsaga pintsel ulatub ka kitsamatesse kohtadesse, tagades nii kogu pinna kauni viimistluse.

Missuguseid värvilahendusi eelistada?

Kui värvimistööde protsess on mõistlik jätta oma ala professionaalidele, siis sobivate värvitoonide valik on küll vaid vannitoa omaniku pärusmaa.

Tõsi küll, et ka siin võib mõne asjatundliku sisekujundaja appi otsida, kui tõesti tunned, et pea on ideedest tühi.

Küll aga tasub teada, et mida väiksem on vannituba, seda heledamaid toone on mõistlik kasutada. Mida külmemad on värvitoonid, seda avaram ruum paistab.

Seega on valge värv pisikesse pesuruumi väga hea mõte ning kombineerides seda mõne kontraste tooniga, saad väga luksusliku ilmega vannitoa.

Ka helesinine, helehall ja kollane toon on siinkohal heaks valikuks.

Kollane värv muudab pimeda ja pisikese ruumi helgemaks ja rõõmsamaks.

Siiski tasub eelistada kollase tooni heledamaid varjundeid ja kombineerida seda tooni näiteks valgega.

Liiga erksad toonid muudavad pisikese ruumi visuaalselt veel väiksemaks.

Suuremas pesuruumis võib julgelt katsetada erinevaid erksamaid- ja ka tumedamaid toone. Tumelilla ja must lisavad vannitoale stiili. Ka mürkroheline toon on väga sügav ja šikk. Küll aga ei tasu isegi suure vannitoa puhul värvida kõiki seinu väga tumedaks. Valitsema peab tasakaal ja harmoonia.

Tumedaid toone peaks alati pehmendama mõni helgem ja valgem värvitoon.

Kui plaanid oma vannituba värskendada, siis Remondikompanii OÜ meistrimehed on alati valmis appi tulema!

Võta meiega ühendust ja leiame üheskoos parima lahenduse sinu kodu tarbeks. Korteri kapitaalne remont, värskendusremont, lammutustööd ja paigaldus – nii Tallinnas-Harjumaal kui Tartus – kõik teenused mugavalt ühest kohast!