Köögi-tagaseina-plaatimine

Hea köök on ilus ja hubane, ent samas peab see olema ka praktiline. Ja seda viimast just seetõttu, et lisaks köögis söögi tegemisele, tuleb mõelda ka köögi korras hoidmisele.

Seega peaksid juba varakult uurima erinevaid lahendusi ja võimalusi, et oma köögis ringi askeldamine ja hiljem ka selle koristamine oleks võimalikult lihtne.

Köögi tagaseina katted - nii palju erinevaid võimalusi!

Kui sul on vajalik köögimööbel juba välja valitud ja oled teinud mitu ööpäeva tõsist uurimistööd teemal: “Parim köögitehnika”, siis on õige aeg mõelda ka köögi tagaseina peale.

Just see on seinapind mis saab köögis kõige enam valu ja vatti. Samuti loob korralik tagasein köögist ühtse terviku, mis omakorda peab kokku sobima sinu kodu üldise sisekujundusega.

Kõik see tundub lihtne ja loogiline seniks, kuni avastad, et materjale, millega köögi seina katta on päris mitmeid erinevaid. Kuidas aga teha nende hulgast parim valik?

Siinkohal on kahtlemata Pinterest suurepäraseks kohaks ideede ammutamisel. Ka niisama googeldamine ei tee kindlasti paha, et mõtteid ja ideid koguda. Omalt poolt soovitame aga veel läbi mõelda järgmised punktid:

Missugune on sinu köögimööbel ja mis värvilahendus on kööki planeeritud?

Kui sageli armastad kodus süüa teha?

Kas hindad ilu ja disaini või soovid sa eelkõige praktilist lähenemist?

Kas tahad ajatut kööki või oled hingelt pisut püsimatu ning soovid oma kööki aeg-ajalt värskendada?

Köögi tagaseina plaadid on praktilised

Plaaditud köögiseinad on vahelduva eduga moes olnud juba aastakümneid. Kui varasemalt olid kööki mõeldud keraamilised plaadid vaid praktilise eesmärgiga ning erilist ilu sealt paista ei olnud, siis tänapäeval on hoopis teised lood.

Keraamiliste plaatide valik on meeletu. Keraamilise plaadi kasuks räägib ka nende taskukohane hind ning kättesaadavus. Nimelt on neid müügil igas ehituspoes ning üldiselt on palju plaate ka poe laos kohe olemas.

Tõsi küll, et eksklusiivsemaid mustreid ja kujundeid soovides, tuleb arvestada siiski pikema tarneajaga. Ehitusmaterjalide tootmist on viimastel aastatel seganud erinevad sündmused maailmas ning seetõttu on ka tellimise ja toote kättesaamise aeg pikemaks veninud.

Kas minimalism ja heledad toonid või pigem julged lahendused?

Enne plaatide valimist mõtle kindlasti ka et, missugune on see ’’sinu’’ köögi stiil. Kas hindad minimalismi või meeldivad sulle hoopis julged lahendused ja erksad värvid?

Erinevad värvid köögis ei ole halb mõte, aga nii nagu inimloomusele kohane, siis kipume me erksatest värvidest kiirelt väsima. Kärtspunane köök võib ju vinge välja näha, kuid kas kujutad ennast ka aastaid hiljem punases köögis ette?

Minimalism ja rahulik põhjamaine stiil on tegelikult see, mida võiks oma kodus katsetada. Valides heledates toonides seinaplaadid, saad sa köögi ilmet vajadusel muuta lihtsate detailide juurde lisamisega või äravõtmisega.

Hele plaat sobib kokku kõigega. Ainuke hirmutav asi heleda plaaditud seina puhul on selle vuugivahed. Mõistlik oleks vältida väga heledat vuuki, mida on tõesti keeruline puhtana hoida.

Kui aga siiski soovid vaid valget plaati ja vuuki, tasub koju soetada vuugipliiats. See on asi, mis teeb imesid! Ka melamiinšvammist on heledate vuukide puhul palju abi.

Kas köögi tagaseina plaatimine on suur ettevõtmine?

Iga ehitustöö vajab piisavat ettevalmistust ning teadmisi. Plaatimistöö ei ole kindlasti kõige lihtsam töö, seda eriti kui soovid viisakat ja korralikult plaaditud seina.

Köögi tagasein on aga just see koht, mis on pidevalt vaateväljas ning defektid hakkavad hästi silma. Kui vähegi võimalik, siis tasub just see töö professionaalidele jätta.

Huvitavaks valikuks on klaasist köögi tagasein

Klaasist köögi tagasein on samuti kaasaegne võimalus, et oma köök moodsaks muuta. Kui mõned aastat tagasi olid moes värvilised ja erinevate piltidega klaasist köögi tagaseinad, siis praegu on teemaks tagasihoidlikum stiil.

On loomulik, et mood ja selle suunad muutuvad ajas, kuid kui sa ei plaani oma kööki iga paari aasta tagant värskendada, on mõistlik valida rahuliku mustriga või sootuks ühevärviline klaas.

Läbipaistev klaas on heaks valikuks näiteks palkseina puhul, sest nii jääb mahe looduslik puit ilusti välja paistma.

Klaasist tagaseina puhastamine on imelihtne

Sageli arvatakse et klaasist tagaseina on keeruline puhtana hoida. Tõsi küll, et igasugused pritsmed ja plekid paistavad sealt valguse käes tõesti hästi välja.

Reaalsus on aga see, et klaasist tagaseina on oluliselt lihtsam puhastada kui näiteks plaaditud seina, sest klaasseinal pole vuugivahesid. Seina puhastamiseks vajate vaid mikrofiiberlappi ja klaasipuhastusvahendit. Kergelt niiske lapiga kord päevas või mõned korrad nädalas köögisein üle käia, pole just kontimurdev töö.

Veel erinevaid võimalusi köögi tagaseina jaoks

Kui sa arvad, et klaas jätab köögi üldilme külmaks ning plaaditud sein kõlbab vaid vannituppa, siis on veel mitmeid huvitavaid materjale, millega köögi töötasapinna seina katta.

Üheks popiks lahenduseks on laminaat. Puiduimitatsioon loob hubase mulje, muutes kodu südame helgeks ja mõnusaks paigaks kus kokata ja head toitu nautida.

Laminaadi värvitooni ja mustrivalik on väga lai, kuid viimastel aastatel on märksõnaks olnud eelkõige pähklitoon, mis mattmusta köögimööbli taustal veel eriti esile tuleb.

Ka kivi on olnud ajatu lahendus ning vana hea graniit on jätkuvalt teemaks, mis loob kööki luksusliku üldmulje. Küll aga on graniidi hind see, mis paneb kohati kukalt kratsima.

Üheks alternatiiviks võiks pakkuda tehismaterjalist kvartskivi, mis oma välimuselt ja omadustelt looduskivile üsna sarnane.

Peegel on julge valik

Ka peegel on üheks variandiks, mida võib köögi tagaseinas kasutada. Peegel sobib hästi just väikesesse kööki, sest see trikitab aju ära ning muudab köögi visuaalselt suuremaks.

Ja kui sa kardad, et sellise seina puhtana hoidmine on keeruline, siis ei hakka me sind petma. Jah, peegel vajab pisut enam hoolt , kuid kui kannate peegelpinnale spetsiaalset vett- ja tolmu hülgavat vahendit, on peegelseina puhtana hoidmine kui lapsemäng.

Seega valikut jagub igale maitsele ning igal materjalil on oma head ja vead. Et aga asi kindel oleks ning köögisein jääks veatu, tasub endale appi palgata meistrimees. Ikka selline inimene , kes teab ja tunneb oma tööd. Olgu selleks siis plaatimistööd või siseviimistlustööd. Professionaalide abil saad vajalikud tööd ära teha lihtsalt ja kiirelt.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 75€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Küsi ka võimaluse kohta tasuda tööde ja materjalide eest osade kaupa!

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Oleme tänulikud, et kaalute meile päringu esitamist. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel - järgmisel või ülejärgmisel tööpäeval. Pakilisemate murede korral palun helistage julgelt meie üldnumbrile!

  Tööpäeva välisel ajal helistajatega võtame ühendust järgmise tööpäeva hommikul.

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt