Tegelikult kutsuti meid tegema tuleohutusauditis välja toodud tegemata töid tegema, et selle südalinna korterelamu saaks kasutusloa. Läks aga nii, et tegime kapitaalselt ringi terve pööningukorteri.

Üllatusi jagub

Korterit üle vaatama hakates selgus, et lisaks auditis välja toodud probleemidele on probleem ka vannitoaboksiga.

Kunagise uputuse tulemusel oli eluruumi põrand ära vajunud, liikunud otsapidi vannitoa põranda alla ja oli nüüd lookas ning vetruv.

Korteri perenaisele oleks piisanud ka tuleohutusauditis nõutud töödest, kuid kuna meil on eesmärgiks teha kõike korralikult ja põhjalikult, siis veensime perenaist, et korteri peaks täielikult tühjaks tõstma, põranda lahti võtma ja korda tegema.

Kaks üllatust põranda all

Põranda alt tuli välja kaks üllatust.

Esiteks oli korteris kunagi olnud veel üks uputus, mille tagajärgi oli püütud lappida Makroflexi ja saelauaga.

Teiseks oli maja kunagi põlenud, millest olid põranda alla jäänud söestunud talad.

Arvake ära, kas keegi teadis, et korteris oli olnud veel üks uputus ja majas tulekahju? Õige – ei teadnud.

Kuna püssi koht pole põõsas ja poolik töö pole ka auasi, pakkusime perenaisele ja ühistule välja, et teeme kõik korteris põhjalikult korda või leitakse sellele osale teine teostaja. Nad valisid esimese variandi.

Meie hallata jäid nii projekti eelarve, juhtimine kui teostamine.

Osa kulusid kandis korteri perenaine, teise osa ühistu.

Eraldi magamistuba

Remondi käigus tekkis perenaisel lisasoov eraldi magamistoa järgi. Selleks oli vaja püstitada üks vahesein. Ja tuleb tunnistada, et korteri planeering ainult võitis sellest.

Aktis ettenähtud tööd?

Ja tuleohutuse aktis ettenähtud tööd? Need tegime samuti ära. Ja koostasime tuleohutustöödele kaetud tööde akti, et kõik on nüüd korrektne.

Kui kaua kestis renoveerimine?

Kokku kulus meil selle korteri peale aega ligi kolm kuud.

Töö tegid algul põnevaks järjest välja koorunud üllatused. Raske oli moment, kui klient ja ühistu pidid otsustama, kas võtta ette kapitaalremont.

Sealt edasi sujus töö nagu meistritel ikka.