Remonti vajav Lasnamäe korter müüakse üsna tihti pigem ära, kui hakatakse seal põhjalikku renoveerimist tegema, sest tavaliselt kipub kapitaalsem ümberehitus minema nõukogude ajal ehitatud paneelmajas üsna keeruliseks.

Miks nii? Takistuseks saavad kõverad seinad, ebaühtlased põrandad, töömahukas vannitoa ja WC seinte ümbertõstmine ning keeruline planeeringu muutmine, mis nõuavad üsna tõsist pingutust.

Seekord aga otsustasid noored vanemate sugulaste pärandi korda teha ja kasutusele võtta.

2021 veebruaris valminud Lasnamäe kolmetoalise korteri renoveerimisel kasutati sisekujundaja abi, mis tegi meile kohati töö palju lihtsamaks, sest oli täpselt teada, mida soovitakse.

Samas aga pidime mõnede ideede realiseerimisel maa peale tagasi tulema, kuna need oleksid kliendile liiga kalliks maksma läinud.

Kindel eelarve oli ees ja sellest suutsime ka kinni pidada vaatamata töö käigus ette tulnud üllatustele.

Paindlik lahendus kindla eelarvega

Sisekujundaja tegi varem valmis põhjaliku projekti korteri remondiks (tutvu teenusega), valis värvilahendused, soovitas erilahendusi, valis välja enamiku tooteid ning tegi klientide soovid ehitaja jaoks selgeks ja nähtavaks.

Kuna eelarve oli ette määratud, siis meie ülesandeks oli teha pakkumine sisekujundaja projekti järgi, mis jääks 30 000 euro piiresse (koos käibemaksuga).

Meil tuli välja arvutada materjalide ja tööde kulu vastavalt pindade ruutmeetritele ning erilahenduste keerukusele.

Materjalide valikuga saimegi teha pakkumise soovitud hinna sees.

Sisekujundaja oli teinud projekti üsna täpsete mõõtmetega vastavalt korteri plaanile, kuid reaalsuses, nagu selleaegsete paneelmajadega tihti juhtub, kõik päris täpselt ei klappinud.

Tegelikud mõõtmed ei olnud igal pool plaaniga vastavuses.

Suurim erinevus tegelikkusest oli hiljem üle mõõtes vannitoas.

Seda ruumi me ei pidanud algselti suuremaks tegema, vaid ainult betoonkarbi lammutama ja siis uued seinad püstitama.

Planeerides ei arvestatud, et Lasnamäe paneelmajadel on ventilatsioonišaht WC taga ja sellepärast ei mahtunud uue planeeringuga vannitoas valamu enam sinna, kuhu esialgu plaaniti.

Pidime pesuruumi seina liigutamiseks magamistoa ukseava veidi liigutama, nii et esikusse ei jäänud enam kohta suurema garderoobi jaoks, kuid vannitoale oli kusagilt ruumi juurde vaja.

Kipspõrand õigustas end jälle

Kui avasime aluspõrandad, siis selgus, et paneelid olid üsna kõveralt paigaldatud. Puiduga oleks olnud selle silumine üsna kallis ja keeruline, kuna kõikumine madalaima ja kõrgeima punkti vahel oli koguni 7 cm.

Tegime ka selles korteris kipsivaluga põranda, nii nagu oleme teisteski korterites varasemalt teinud ja kus see samuti end alati hästi õigustas. Kipsivalu on kindel ja stabiilne materjal, mis kestab kaua.

Kuna korter asus 6. korrusel, õnnestus sinna kipsivalu üles pumbata, sest pump suudab segu lüüa isegi 10-11. korruseni.

See oli kliendile ainuke suurem lisakulu, muud töö käigus ette tulnud üllatused mahutasime pakutud hinna sisse kenasti ära. 2000 eurot kipsivalu eest aga tasus end kindlasti ära, sest tulemuseks oli ühtlaselt sile ja vastupidav põrand.

Põrandakatted?

Põrandakatteks läks kööki, esikusse ja vannituppa liimitav LVT kate, mis tagas ühtlaselt sileda põranda igas ruumis.

Omapärase lahendusena Lasnamäe tüüpkorteris ehitasime esikusse kujundaja soovitud eraldusseina, mille taha tuli üleriiete garderoob. See liigendas ruume välisuksest.

Planeeringus tuli muidki muutusi

Näiteks magamistoast tegime hoopis elutoa ja senisest suurest toast magamistoa, nende vahele eraldusseina ja sellega tekkis juurde väike tööruum koos pesuruumiga selle taga.

Pesumasin ja kuivati kolisid vannitoast oma uude asukohta.

Korter ei näe enam välja nagu tüüpilises paneelmajas

Mõnede detailidega pidime sisekujundaja lennukaid plaane ka maa peale tagasi tooma.

Näiteks oli vannituppa planeeritud ülikallis plaatsein, kuid nende plaatide Eestisse transportimine oleks võtnud kaks kuud.

Ühe plaadi suuruseks oli 1,5×2,5 m (ruutmeetrihinnaga 140 eurot).

Transpordikast oleks lisaks maksma läinud ligi 600 eurot, et neid hiigelplaate saaks Eestisse toimetada.

Sisekujundaja oli teinud väga ilusaid lahendusi, aga kohati jäid need eelarvet silmas pidades kalliks. Õnneks leidsime osapooltega koostöös  soodsama hinnaga lahenduse.

Köök kui kodu süda

Omapärane sai ka kodu süda, ehk köök. Lakke ehitasime karniisi, mis katab köögimööblit, ning seinaga sama värvi laepind lisab efekti. 

Sisekujundaja näpunäidete järgi paigaldasime Wenge spooniga eritellimusel tehtud siseuksed (MKC Uksed OÜ), WC-le tuli ruumi kokkuhoidev Magic 2 süsteemiga lükanduks.

Korteri välisuks (Juta & Kaido OÜ) sai sisemisele küljele Wenge tooni spooni, WC ossa tulid sama mustriga seinapaneelid.

Kappide ja köögi valmistaja T&P Köögid tegi need lisapaneelid ka seina jaoks, et kõik saaksid ühesugused.

Elektrisüsteem tuli vanas paneelmajas ümber teha, elektrikilp välja vahetada uued pistikud/lülitid ning lisada Cat6 sidekaabel, mis süvistati paneeli.

Selleks, et süvistamistöid liiga palju ei tuleks, sai aga suur osa juhtmeid paigaldatud põrandasse kipsivalu alla.

Seinte kõverus ületas ootused

Need seinad, mis alles jäid, taheti säilitada ehedal kujul, sest vana paneelmaja iseloomuks ongi tihti kõverad nurgad ja ebatasasused.

Samas osutusid paar nurka nii kõveraks, et meile tundus see liiga kole ning tegime need siiski krohviga siledamaks.

Ka otsasein oli liiga kõver (kuni 10 cm), et sinna pärast mööblit oleks saanud paigutada ning see tuli katta karkassil kipsplaatidega.

Rõdu sai palju-palju ilusamaks!

Rõdu uuendamiseks piisas pahtli seinale rullimisest ja struktuurvärviga katmisest, mis meenutab paneelmaja trepikoja seinakatet.

Rõdu põrandale tuli laudis, rõdupiirde siseosale samuti, moodsa lahendusena läks aga rõdu ülaserva efektne LED-riba, millega saab valida värvilise meeleoluvalguse.

Aknalauad olid sel korteril juba vahetatud ja viimistletud. Lasnamäe korteritel on tihti kaks püstakut, mille juures kaks eraldi veemõõtjat, nii oli ka sel korteril.

Kuna veetorustik oli ühistu poolt vahetatud, kuid kanalisatsioonitorud algupärased, siis oli mõistlik püstaku korteri osas kanalisatsioonitorud samuti uuendada, millega tuli korterühistu tellija soovidele mõistlikult vastu ja tegi selle ära.

Koostöö sujus ühistuga hästi. Laed jäid korteril algupärased.

See korter saaks ilmselt sekunditega müüdud

Lasnamäe korteri renoveerimist lihtsustas oluliselt täpne plaan, mille järgi töid teha, kuid nagu ikka pakkus tegelik olukord üllatusi ja hea tulemuse jaoks pidi esialgseid plaane ümber tegema.

Huvitavaks erilahenduseks selle korteri puhul oli kindlasti omapärane ruumilahendus ja vaheseinaga nurgatagune, kuhu kolisid pesumasin ja kuivati ning eriline köök.

Kui see korter juhtub kunagi müüki minema, siis saaks see ilmselt sekunditega müüdud, sest sisse astudes ei aimaks keegi, et tegemist oli tüüpilise Lasnamäe kolmetoalisega.

Kui oled ka plaanimas remonti, siis võta meiega ühendust. Tuleme appi nõuga ja jõuga ja tööriistadega… ja vajadusel ka ehitusmaterjalidega.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 75€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Küsi ka võimaluse kohta tasuda tööde ja materjalide eest osade kaupa!

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Oleme tänulikud, et kaalute meile päringu esitamist. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel - järgmisel või ülejärgmisel tööpäeval. Pakilisemate murede korral palun helistage julgelt meie üldnumbrile!

  Tööpäeva välisel ajal helistajatega võtame ühendust järgmise tööpäeva hommikul.

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt