Väljend “paberist seinad” oli seni vaid sõnakõlks

Klient pöördus meie poole sooviga renoveerida korteri WC ja vannituba ühes Tallinna magalarajooni paneelmajas. Mõned nädalad hiljem andsime kliendile üle hoopis täielikult renoveeritud korteri.

Esmase ülevaatuse käigus korteri remondile tehtud pakkumine oli sobilik ja alustasime nädal peale objektiga tutvumist lammutustöid. Esimesel päeval selgus, et tegemist ei ole sisse tõstetud karbiga vannitoaga nagu paljudes uuemates paneelmajades.

Korteri renoveerimise vaheetapp - vannitoa koht
Hüdroisolatsioon

Selle asemel koosnesid seinad hoopis metallvitstega seotud tundmatu päritoluga ehitusplaatidest. Koos omanikuga sai otsustatud et ehitame uue kaasaegse karkassiga, kuid lihtsa kipsist vaheseina.

See võimaldas natuke ka planeeringut loogilisemaks muuta, ning uks ei avane enam kitsasse koridori.

Ühtlasi oli mõistlik võtta juba ette koridori ja köögi värskendus sest mõlemas ruumis puudus selleks hetkeks üks viimistletud sein.

Remonti tehes tuleb alati olla valmis üllatusteks

Nagu ära lagunenud seinast ja algselt planeeritud vannitoa remondist poole korteri renoveerimiseks kasvanud tööst juba küllalt poleks, oli sellel objektil ees veel paar üllatust. Tõsi, üllatused on miski millega ehituses arvestada tuleb ja milleks meistrid alati valmis on.

Kui olime uued seinad omale kohale seadnud ja alustasime viimistlustöödega otsustas omanik, et parem on ette võtta juba terve korteri renoveerimine.

Seega hinnastasime tööde kolmanda järgu ja leppisime kokku uue tähtaja. Samuti käisime üle soovitud viimistluslahendused, ning tellisime veel ühe prügikonteineri.

Tüüpkorteri renoveerimine kui ideaalne investeering

Maja milles töid teostasime ei olnud veel renoveeritud, kuid soodsa asukoha tõttu annab lihtne värskendusremont uuele üüripinnale kohese lisaväärtuse.

Konkreetsel pinnal polnud varasemalt põhjaliku remonti maja ehitamisest saadik teostatud.

Seega uuendasime lisaks viimistlustöödele remondi käigus kogu korterisisese elektrisüsteemi. Ülejäänud tööd olid pigem kosmeetilise efektiga.

Kui koridori ja köögi seinad said sirgeks pahteldatud ja seejärel värvitud, läksime tubades lihtsama valiku teed – peale aluspindade siledamaks kõpitsemist kandsime seintele neutraalsetes toonides tapeedi. Lagesid kipsiga katma hakata ei olnud mõtet, needki pahteldasime siledaks ja kandsime peale paar pihti laevärvi ning tulemus sai väga viisakas ja tunduvalt soodsam, kui kipsplaadiga tehes. 

Põrandale oli algselt planeeritud laminaatparkett, kuid kuna korteri põrandapinda ei olnud väga palju sai see upgrade-tud naturaalseks tammeparketiks. Lõppviimistluses püüab kvaliteetne põrand koheselt silma ja mõjub silmale meeldivalt. Lisaks on päris puu jala all tuntavalt soojem, mille lähedale saab vaid LVT.

Korteri renoveerimisel on siseviimistlus uuendatud - magamistuba

Esimesed asjad viimasena

Algsest vannitoa ja WC remondist polegi õiegi juttu tulnud. Ka siin viskas sisse paar üllatust, mis jooksvalt lahendada tuli.

Esimese asjana tuli seinasisese poti paigaldamise tõttu liigutada käteräti kuivatit. Kuna see on ühendatud küttetrassi, tuleb selleks kogu püstaku peakraan sulgeda. Lisaks on tegu vanade plasttorudega millede jätkamiseks on vaja spetsiaalset torukeevitust. Toruabi aitab sellistel puhkudel kõige kiiremini.

Teine tõrge saabus koroonakriisi tõttu tekkinud üleilmsest logistiliseks katastroofist, mille tõttu ei laekunudki soovitud dushikabiin. Otsisime kaubandusest saadaoleva kuid võimalikult sarnase toote, ning oligi viimane lihv antud.

Kui kaua kestis korteri renoveerimine?

Kogu töö võttis aega 5 nädalat. Kui oleksime alustanud kohe kogu korteri renoveerimisega, oleksime suutnud 4-5 tööpäeva kokku hoida.

Kui oled samuti plaanimas remonti, siis võta meiega ühendust. Tuleme appi nõuga ja jõuga ja tööriistadega… ja vajadusel ka ehitusmaterjalidega.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 94€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolmeaastase maksetähtajaga.

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Päringute hulga ja halduskoormuse järsu suurenemise tõttu võtab päringute töötlemine tavapärasest kauem aega.
  Võtame Teiega kindlasti ühendust.
  Suur tänu kannatlikkuse eest!

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt