Südalinnas asuv kolmetoaline korter oli enne remonti kasutusel üürikorterina. Paratamatult kulub üüripind rohkem, kui omanike enda käes.

Klient soovis kapitaalremonti just sellepärast, et üüriperiood sai läbi ning perel oli plaanis edaspidi kolmetoalisse korterisse sisse kolida ning see omale uueks koduks teha.

Remondifirma jaoks oli väga positiivne see, et omanikud olid ise põhjaliku plaani teinud, mida ja kuidas nad tahtsid renoveerida.

See teeb iga remondimeistri töö palju lihtsamaks, sest saab arvestada tellija ootuste ja soovidaga juba enne, kui midagi tegema hakata.

Omanikel oli valmis joonistatud ruumide uus paigutus, elektriühendused kuni pistikute asukohtadeni seintes ning köögiseina planeering – kuhu mis täpselt tuleb.

Tänu heale ettevalmistusele läks kliendiga suhtlemine sujuvalt. Ainuke asi, mis renoveerimise käigus küsimuste lahendamise pisut keerulisemaks tegi, oli see, et mees töötas Soomes, naine aga Tartus. Suhtlus käis põhiliselt e-posti teel.

Projektijuht pidi kogu info ja ettepanekud koos hoidma, aga taas aitas ka siin hea ettevalmistus ning omanike esialgsed kirja pandud plaanid, et kogu töö sujuvamalt kulgeks.

Plaanis oli remonditööde käigus maha võtta köögi ja suure toa vahesein – nõukogudeaegsetes korterites olid need kõik eraldi ruumid, nüüd aga tahetakse rohkem avarust ja liigseid vaheseinu pole vaja. Vannituba ja WC olid suhteliselt kitsad, neid tuli samuti veidi avardada.

Kui algas seinte eemaldamine, otsustati vannitoale ruumi juurde teha ja vannitoa seina veidi nihutada.

Kuna köögimööbel läks otse uue seina vastu, siis tuli arvestada, et see sein oleks õige pikkusega – mitte lühem ega pikem, kui köögi jaoks vaja. Köögimööbel pannakse nimelt kokku kindla standardsammuga ja seda pidi arvestama ka seina nihutamisel.

Lammutuse käigus tekitas kerge üllatuse magamistoa sein, mis oli tehtud üsna kergest materjalist ja oli lae küljest lahti tulnud.

See sein ei seisnud enam omal jõul kuigi kindlalt ning tuli seega kapitaalremondi käigus uuendada.

Lahenduseks oli panipaiga, mis muidu asus koridoris, ümbertõstmine magamistoa garderoobiks.

Teine magamistuba oli tugevate kandvate seintega, millele läks peale lauspahteldus.

Põrandale tuli uus puitkarkass, kuhu läks vahele soojustus ja vill, peale OSB plaat ja selle peale omanike soovil SPC põrandakate.

Vahetasime ära ka elektrisüsteemi ja kuna põrand tuli niikuinii uuendada, siis sai osa elektrikaabeldusest samal ajal viia põranda alla, et vähendada seintesse pikkade lisakanalite süvendamist.

Eesti Energia lubas elektriarvesti plommid maha võtta ja peakaabli ümber tõsta.

Korterisse tuli sisse juba uus juhe, kuna majal olid peakaablid vahetud.

Elektripistikud ja lülitid valisime ABB Basic 55 seeriast, mis on neutraalse disainiga ja vastupidav.

Lakke tulid uued kipslaed, sest vanal majal olid üsna kõverad laepaneelid. Silikaatmaja ise on küll tugev, aga maja ehituse ajal polnud ehituse kvaliteet kuigi hea.

Üks sein, mis osutus eriti kõveraks, jäi aga sirgeks tegemata ning see sai kaetud struktuurkrohviga, et säilitada veidi autentsust ja vana maja isikupära.

Vannituba on gaasipaigaldusega, mille aitas ehitada Enerfixer, gaasiboilerist tuleb korterisse soe vesi.

Et ruumi juurde võita, paigaldati pesumasina pealne valamu.

WC pott tuli seinasisene, et anda ruumile puhtam ja avaram ilme. Selle kohale tuli teha süvend, mille sisse paigaldati gaasiboiler.

Süvendamist oli vaja, et püsti tõustes ei lööks keegi kukalt vastu boilerit ära.

Vannitoa põrand laoti diagonaalis plaatidega, see oli omanike soov. Selline plaatimine on tavaplaatimisest kulukam, aga jätab kenama üldmulje.

Korterisse paigaldati korralikud uksed, mis on tellitud eritellimusena MKC Uksed OÜ-lt.

Tegemist on puitustega, mille juures kasutatakse magnetsulgureid.

Lingid on valitud Fiskostarist.  Kuna uks on kvaliteetne ja kallis, siis ei saanud neile odavaid ja standardseid ehituspoe linke panna.

Omapärane on ka antud korteri värvilahendus. Kui tavaliselt värvitakse lagi valgeks, siis seekord kasutasime heledat toonitud värvi.

Alguses jätab see küll mulje justnagu valgest laest, aga kuna ka sein on kergelt beežikas, siis lae teist tooni heledam beež jätab erilise sooja tunde.

Remondi maksumus oli 23 000 eurot, lisandus keraamiliste plaatide, vannitoa sisustuse ja põrandakatte maksumus. Kapitaalremont kestis kaks kuud.

Kui oled samuti plaanimas remonti, siis võta meiega ühendust. Tuleme appi nõuga ja jõuga ja tööriistadega… ja vajadusel ka ehitusmaterjalidega.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 75€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Küsi ka võimaluse kohta tasuda tööde ja materjalide eest osade kaupa!

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Oleme tänulikud, et kaalute meile päringu esitamist. Võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel - järgmisel või ülejärgmisel tööpäeval. Pakilisemate murede korral palun helistage julgelt meie üldnumbrile!

  Tööpäeva välisel ajal helistajatega võtame ühendust järgmise tööpäeva hommikul.

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt