Vannituppa plaatide valimisel tuleb alustada oma soovitud värvilahendusest, et tulemuseks oleks see, mida alati oled soovinud. Enamjaolt kiputakse vannitoas kasutama valgeid tagasihoidlikke plaate, ent üks vinge kujundusega lisand võib olla täpselt see, mida ruum vajab.

Kui on soov mõne väga omapärase disainiga plaadi järele, siis see võiks olla alguspunktiks, mille ümber luua vannitoa remondi käigus ülejäänud vannitoa disain.

Neutraalne mööbel, efektsed plaadid

Kuna vannitoas olev mööbel ja kodumasinad on reeglina pigem neutraalset tooni – valged, hallikad, mustad, beežid –siis on plaatide abil ruumi värvi lisamine ja oma isikupära väljendamine väga levinud lahendus. Tapeet aga reeglina vannituppa ei sobi.

Poes riiulite vahel plaate vaadates tuleb endale piisavalt aega anda, et oleks võimalik kõiki variante rahulikult võrrelda ning välja selgitada, mis meeldib kõige rohkem.

Internetipoed pakuvad seejuures mõnikord ka võimalust näidisplaadid koju tellida, nii et ka e-poes osteldes on enne lõpliku otsuste tegemist võimalik valik oma silmaga üle vaadata.

Leides sobiva välimusega plaadi, on vaja endale selgeks teha, kuidas seda plaati puhastada ja hooldada ning kas see on sobilik lahendus.

Enamikele inimestele ei meeldi koristamisele aega kulutada ning sellisel juhul on läikivad portselan- ja keraamilised plaadid hoolduslihtsuse tõttu parimaks valikuks.

Eelmistest rohkem koristamist ja hoolt vajavad looduslikust kivist tehtud plaadid. Nimelt on neil plaatidel rohkem poore, kuhu mustus koguneb ja seetõttu on need kapriisemad ja vajavad rohkem tähelepanu.

Ühe võimalusena ja unikaalse elemendina on võimalik kasutada ka klaasist plaate, ent oma libeduse tõttu peaksid need jääma ainult seinale.

Ühtne disain terves kodus

Vannitoa kõrgem niiskustase tähendab, et seal ei saa kasutada päris samu materjale, mis on kasutusel elutoa või magamistoa disainis. Küll aga on võimalik valitavaid värve, sümboleid või mustreid teiste ruumide kujundusest üle võtta, et kodust moodustuks ühtne tervik.

Vannitoas ja köögis võib näiteks kasutada ka samu plaate, kuid hea oleks mõningane toonierinevus, et ruumid üksteisest selgelt eristuksid. Kasutada võib ka ühesuguse mustriga plaate, ainult et ühes ruumis on plaadid suuremad, kui teises.

Plaatide suurusest rääkides, siis suuremad plaadid aitavad ruumist avarama mulje jätta. Samal ajal tähendab see ka seda, et on vähem vuugivahesid, mida puhastada.

Kuna põrandaplaadid on reeglina suuremad kui seinaplaadid, sobib esimesi ka seinale panna. Vastupidine ei ole aga hea variant, sest seinale mõeldud plaadid ei ole disainitud kõndimisest tekkivale koormusele vastupidavaks.

Plaadi terve vannituba või ainult väike osa

Vannituba võib plaatida nii tervikuna kui ka osaliselt. Osaline plaatimine ootab reeglina ees peale segisti või valamu vahetust, kui remonditööde käigus said kas plaadid kahjustada või need oligi vaja seinast eemaldada.

Samas ei tähenda see väike töötegevusest tulenev plaatide eemaldus seda, et nüüd oleks vaja terve ruum uuesti plaatida. Teha võib täpselt nii palju, kui reaalselt vaja on.

Kasulik näpunäide: seintes olevatest plaatidest üle jäänud plaatide puudumisel sobib segisti ümbrusse samas toonis mosaiikplaat, mille tükikestega saab täpselt täita soovitud ala vana plaadi asemel.

Lisaks jääb tulemus ka efektne ja ülejäänud ruumiga sobiv.

Muide, alternatiiv plaatimisele on ka seinte värvimine vastava niiskuskindla värviga. Kasutada võib ka kombineeritud varianti, kus seina alumine osa on plaaditud aga seina ülemine osa on värvitud.

Nagu näha, siis vannitoa ilusaks tegemiseks on rohkelt erinevaid võimalusi ning oma fantaasial võib lasta julgelt lennata.

Andke julgelt märku, kui saame vannitoa remondi või korteri remondiga aidata.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.

Saada päring

Pisitööde miinimumarve on 94€ koos käibemaksuga. See sisaldab meistri väljakutsetasu ja kuni ühte tundi tööd.

Järgneva töötunni hind on 50€ + käibemaks.
Hinnad kehtivad ühe töömehe kohta.

Kindlustusele pakkumise koostamine 100€ +km

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolmeaastase maksetähtajaga.

Suuremad ja projektipõhised tööd hinnastame peale ülevaatust.

Suurema töö konsultatsioon on TASUTA ja sisaldab endas objektiga tutvumist (loe konsultatsioonist lähemalt) ning detailse hinnapakkumise ja projektiplaani koostamist.

Vormilt päringut saates ütle meile:

 • mida on soov ringi teha või paigaldada
 • millal soovid tööde teostamist
 • täpne asukoht
 • võimalusel lisa link piltidega

+372 5555 1210 (E-R 9.00 – 17.00)
info@remondifirma.ee

OÜ Remondikompanii

Reg: 1413623

  NB! Palume täita telefoninumbri, nii saame kiiremini töömahu hindamiseks vajaliku info täpsustada.


  Päringute hulga ja halduskoormuse järsu suurenemise tõttu võtab päringute töötlemine tavapärasest kauem aega.
  Võtame Teiega kindlasti ühendust.
  Suur tänu kannatlikkuse eest!

  Seda päringut saates nõustute meie üldtingimustega 
  Loe lähemalt