Vannitoa kapitaalremont tähendab reeglina kahte tööd.

  • Kõigepealt vana vannitoa lammutamist, kuni alles jäävad seinad ja kommunikatsioonide ühenduskohad.
  • Seejärel uue vannitoa ehitamist vastavalt tellija nägemusele.

Vannitoa remont Peetri külas, Rae vallas

Kuna objekt asus Peetri küla kortermajas, võttis meid vastu pealtnäha täiesti korralik vannituba, millele ei tihkaks vabatahtlikult kuvaldat näidata. Paigalda ainult vanni juurde lisaks dušisegisti ja kardin ning olekski murekohad pisiremondiga lahendatud, või kuidas?

Pildid enne remonti.

Selge nägemus uuest vannitoast peale remonti

Pererahval oli väga selge nägemus, millist vannituba nad vajavad. Et nad ei peaks hommikul enam järjekorras olema, peab vanni asemele tulema duširuum kahe dušiga. Ja duši alla sooviti ka väikest istumislavatsit, kus peale trenni voolava vee all lõõgastuda.

Mitmed asjad muudavad kohta

Lisaks vanni asendamisele topelt dušiga nägi pererahva plaan ette ka WC poti ümber paigutamist 90 kraadi ja pesumasina ning kuivati asukoha muutmist.

Kortermaja tehnosüsteemide piiranguist

Lubasime anda parima, sest kortermajas pole alati võimalik tehnosüsteeme ümber ehitada soovitud mahus. Peale lammutustöid tuleb soovitud erilahendus uuesti üle vaadata ja vajadusel pisut plaane kohendada.

Murekoht – kommunikatsioonid

Objekti murekoht oli WC-poti ja pesumasina kommunikatsioonide ümbertõstmine.

Duširuumi ehitamine akna alla, kus vajalik taristu vannist olemas, on selle kõrval lihtne.

Kuna pererahvas oli väiksemateks kompromissideks valmis, tutvustasime vannitoa senisele sisustusele kuvaldat, kuni järgi jäi tühi ruum.

Seejärel vaatasime koos pererahvaga vannitoa kapitaalremondi plaani uuesti üle. Selgus, et kõik soovitu on võimalik ära teha.

Nüüd polnud muud, kui hakata pihta tööde loomingulise etapiga. Kuna pererahvas teadis täpselt, millist vannituba nad soovivad, jäi meie mureks ehitada see valmis nende valitud viimistlusmaterjalidest ja santehnika detailidest.

Uus lagi ja kraanikauss

Siiski – idee teha uus lagi haavalauast pakkusime välja meie. Olime seda varemgi klientidele soovitanud ja tootõttu tulemuses kindlad.

Kuna täpselt sellist kraanikaussi nagu vaja polnud kuskilt võtta, valmis uus valamu pererahva algatusel betoonist eritellimustööna.

Ebatüüpiline lahendus äravoolu asukohaga

Ebatüüpilise lahenduse sai ka duširuumi põrand. Kui harilikult on need renntrapi puhul seina poole kaldu, siis seekord tegime äravoolu keskele.

Kasutasime selleks Viega trappi.

Kui kaua võtsid tööd aega?

Kokku kulus vannitoa remondiks veidi üle nelja nädala jagu tööpäevi.

Kõige mahukamad tööd olid tehnosõlmede ümberehitus ja plaatimine.

Meie töö tegi lihtsaks pererahvas, kes oli valmis mõelnud, mida nad soovivad, välja valinud materjalid ning valmis natuke soove muutma, kui olud ei luba kõike plaani järgi ümber ehitada.