Tapeetimine on taas moes

Tapeetimine on taas moes

Mälestused vanadest kooruvatest tapeetidest on inimesed suunanud pigem värvi ja teiste lahenduste kasutamise juurde, kuid üksluised pabertapeedid on praeguseks kindlalt minevikku jäänud.

 

Meie tapeetimise ja tapeedieemaldamise teenusega tutvu siin.

 

Niisketes ruumides nagu vannituba, on plaaditud või värvitud sein praktilistel põhjustel eelistatud valik. Muudes ruumides on tapeedil siiski rohkelt eeliseid, mistõttu tasub selle kasutamisele mõelda.

 

Tapeedi kasutamine loob lugematud võimalused

Tapeet on tõeliselt mitmekülgne sisustuselement, mis pakub lugematuid võimalusi.

Seda on võimalik kasutada nii neutraalse ja tähelepandamatu taustana, kui väljendada oma valikuga tõelist isikupära ning anda ruumi kujundusele särtsu juurde.

Varasemalt oli tavaks kogu ruumis – või isegi terves kodus – ühe ja sama tapeedi kasutamine. Selline lahendus võib isegi häirima hakata ja muidu ilus tapeet tüütab kiiresti ära.

Kõigis neljas seinas sama tapeedi kasutamise asemel tasuks kaaluda mitme tapeedi kombineerimist. Erineva disainiga ent omavahel sobituvad tapeedid võivad hoopis paremini mõjuda.

Levinud lahenduseks on näiteks ühes seinas silmatorkava mustriga ja ülejäänud kolmes seinas neutraalsema ja tagasihoidlikuma tapeedi kasutamine.

Ja kuigi vanamoodsad tapeedid võivad anda meeldiva vintage õhustiku, siis modernsema stiili eelistajate õnneks on poes lai valik. Kõiksugu geomeetrilised mustrid, väänlevad taimed, ilusad loomad, täpid, sümboolika ja rohkemgi veel – tapeedi disaine on lugematu hulk ja pole mingit põhjust, miks peaks piirduma lihtsalt ühevärvilise seinaga.

Tõeliselt efektse tulemuse saab aga fototapeediga, mille oskuslik tapeetimine aitab elutuppa tuua nii majesteetlikud Šveitsi Alpid kui ka paradiisisaare kõrged palmid ja helesinise ookeani.

 

Tapeetimine versus seina värvimine

Olenevalt valitud tapeedi liigist, võib eeltöö tegemine piirduda vana tapeedi eemaldamisega.

Võrreldes värvimiseks vajaliku pinna ettevalmistamisega ja seejärel värvimisega, mille käigus värvipritsmed on reegel mitte erand, on tapeedi paigaldamise lihtsus tõeliseks eeliseks.

Õigete töövahenditega on ka vana tapeedi mahakiskumine lapsemäng. Uuemate tapeetide puhul on juba valmistades mõeldud ka sellele, et eemaldamine oleks sama lihtne, kui tapeedi algne seina panemine.

Tapeedi abil on võimalik peita ka väiksemaid iluvigu seinal, mis ei ole siseviimistlustööde käigus veel perfektselt viimistletud.

Oletame, et üle seina kulgeb pragu, mis ehituslikule kvaliteedile kuidagi halvasti ei mõju, vaid on üksnes silmale häiriv.

Kui pragu ära täita, siis enne seina värvimist tuleb seda hoolega lihvida, katta ja veenduda et teistsugust tooni plekk kuidagi värvi alt läbi kumama ei jääks.

 

Seinakate esitab aluspinna viimistlusele mõnevõrra väiksemad nõudmised

Tekstuuriga tapeedi kasutamise korral ei ole vaja natuke ebaühtlase viimistluse pärast muretseda – pahtlilaigu saab pärast vajaliku remonditöö tegemist lihtsalt tapeediga kinni katta. Täiesti algajal remontijal on tänapäevasete vahenditega kahtlemata kergem tapeetida, kui proovida seinu värvida.

Värvi ostmisel tuleb arvestada ka sellega, et väikesel näidiskaardil meeldiv toon võib suurema pinna ja teistsuguse valguse käes hoopis uue mulje jätta.

Tapeet on kindlam valik, sest sellest, mis seinu katma hakkab, saab ülevaate juba poes ning olulisi erinevusi ei esine.

 

Tapeet sobib pea kõikjale

Hästi sobib tapeet kõikjale kuivadesse ruumidesse.

Kellel on soov aga tapeeti ja värvi kombineerida, siis saab soetada värvitava tapeedi. Kohe, kui tapeet on seina saanud, võib selle endale meeldiva värviga üle värvida. Selline lahendus sobib väga hästi olukorras, kus oled on leidud meeldiva reljeefse mustriga tapeedi, ent mitte soovitud värvi.

Vaata inspiratsiooniks ka fotogaleriina trendisoovitusi Heimtextil 2018. messilt.

Kui aga tapeetimine ise tundub liiga keeruline, siis tasub alati pöörduda meie poole – aitame leida parima lahenduse siseviimistlustöödeks ning tagame ilusa lõpptulemuse.

Call Now Button