Usume, et vannituba peaks lisaks funktsionaalsusele ka ruum ise värske ja kutsuv välja nägema.

Kuidas aga saaks vannitoale anda värskema välimuse ilma suure renoveerimiseta?

Paraku on vannitoa remont kogu korteri remondi või maja värskenduskuuri juures köögi kõrval teine suurem väljaminek.

Kõik tööd korralikult algusest lõpuni tehes läheb vannitoa kapitaalremont maksma 5 000 – 6 000 eurot. Selline väljaminek võib omaniku eelarvele olla korraga suur väljakutse. Rääkides aastakümneid vanast vannitoast, on sõltuvalt torude seisukorrast võibolla mõtet teha täisremont.

Kapitaalremondi tasuks on suurepärane vannituba järgmiseks 15+ aastaks. Paraku ei ole aga võimalik paljudel esimese hooga nii suurt summat välja käia. Pealegi, vannitoa kapitaalremont võib kesta erisoovide korral kuu või kauemgi – kuidas nii kaua ilma vannitoata elada?

Kuidas värskendada vannituba soodsamalt?

Vannitoale võib uue ilme anda aga ka oluliselt väiksema summa eest, tuleb ainult nutikalt läbi mõelda, mida teha. Toome allpool välja populaarsemad võimalused, kus vähese rahalise kuluga on võimalik saavutada suur tulemus.

Loomulikult saame Teid nende tööde tegemisel ka aidata, kui eelistate enda vaba aega remondimõistatuste asemel meeldivamalt kulutada. Vannitoaremondi küsimustes kirjutage-joonistage meile siit.

Puhastatud vuugivahed

Ruumile aitab uue välimuse anda juba see, kui kõik seinaplaadid ja vuugivahed põhjalikult ära puhastada. Aastatega settinud kultuurkiht võib ka nägusad seinaplaadid ilmetuks muuta. Igapäevaselt vuugivahede ja seinte olukorrale me tähelepanu ei pööra ja pikapeale läheb meelest, kuivõrd ilusad ja puutumatud need peale ehitust välja nägid.

Silikooni vahetamine uue vastu

Lisaks puhastusele võib esimeste hulgas välja vahetada silikooni vanni nurkades, dušinurga nurkades ja valamu ääres. Silikoon on üks esimesi detaile, mis vannitoa puhul võidunud ilme võtab ja kui see on uus, on ka kogu üldmulje hoopis parem ja puhtam. Seda enam, et aastatega võivad nurgad lekkima hakata ning mõistlik on need ikka ja jälle korda teha. Kogemustega remondimeestele on see kiire ja lihtne töö.

Anna ruumile uus ilme uue laega

Ka uue lae panemine mahub tõenäoliselt tagasihoidlikuma eelarve sisse. Lae vahetusele tasuks mõelda eriti juhul, kui plaanis on välja vahetada ka lae kohal olev ventilatsioonitorustik või -ventilaator. Siis saab mitu tööd tehtud korraga.

Uus vannitoamööbel annab uue mulje

Soodne vannitoa remont võib vahel olla mööbli vahetus. Uue peeglikapi võib saada vähema kui 100 euro eest, terve mööblikomplekti välja vahetamine võib maksta mõned sajad eurod. Meeleolu vannitoas muutub sellest aga täielikult.

Väga väike kulu – uhiuued vannikardinad

Ka uued ja meelepärased vannikardinad võivad imet teha! Nii vannitoamööbli kui kardinate valik on tohutult lai ning igaüks võib valida pakutavatest seast just talle hingelähedased toonid.

Toimiv valgustus loob meeleolu

Kas vannitoas on alati pisut hämar olnud? Või ootab üks lambipirn vahetamist juba eelmisest kuust? Odav viis vannitoale värskem ilme anda on uue valgustusega. Miks mitte luua erinevaid tsoone? Ühed valgusallikad kraanikausi ja peegli juurde ning teised ruumi üldvalgustuseks? Nii on vannitoas viibijal võimalik valgustada ruumi just nii, nagu sel hetkel vaja.

Vaheta segisti või kraan või dush – või kõik koos

Väiksema eelarve korral võib põnevamate ja säravamate ja vastu välja vahetada ka segisti, kraani ja duši. Kui jääda siin taskukohasemate variantide juurde, võib kogu kraami kätte saada isegi alla 100€ eest. Nüüd jääb üle vaid torutöödega tegeleda.

Samas on segistite, kraanide ja duši näol tegemist oluliste detailidega, millesse rohkem investeerides võib ülejäänud ruum olla küll tagasihoidlik, kuid üldmulje jääb tänu neile säravatele detailidele ikkagi kaunis ja isikupärane.

Uus vann või dušinurk

Kui eelarve lubab, võiks vannitoa värskenduskuuri juurde kuuluda ka uus vann või dušinurk. Uued säravvalged pinnad teevad taas ruumi ilusamaks ja meeldivamaks.

… või uus WC pott?

Ka selle välimus mõjutab ruumi üldilmet. Võibolla on praegune juba päevinäinud välimusega ja loputuskasti nupp ei tööta korralikult? Või on see liiga madal-kõrge? Vale nurga all kõrvaolevate esemete suhtes? Need on head põhjused selle kiireks välja vahetamiseks või uue nurga alla paigutamiseks. Remondimehele on see kiire töö.

Missugustest töödest alustada?

Kõik eelpool mainitud tööd ja sisustuselemendid maksavad kokku kuni 2 000 eurot. Üks meie värskendatud vannituba (vaata lähemalt) kujunes sellest odavamakski tänu tööde targale valikule.

Võrreldes 6 000-eurose remondiga on see igati mõistlik summa ning tulemus saab värske ja nägus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et uue ja säravama ilme võib vannitoale anda ka tagasihoidlikuma eelarvega pikema aja jooksul.

Uut mööblit ja kraanikaussi ei pea ostma ühekorraga. Need kulutused koos tööde tegemisega võib jagada väiksemateks ampsudeks mitme kuu peale. Odavaks vannitoa remondiks on palju võimalusi.

Nii saab kodu üks tähtsamaid ruume uue ilme ning perekonna eelarve püsib seatud piirides.

Vajate abikätt soodsalt vannitoa remontimisel? Võtke meiega ühendust.

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.