Remont on kulukas ja mitu korda tehes alati kallim. Erandiks ei ole ka kahetoalise korteri remont. Seega on pigem mõistlik teha kapitaalne remont, mis kestab aastaid ja ei nõua iga-aastaseid lisainvesteeringuid.

Vannituba suuremaks ja avatud köök kui A&O

Paneelmajade planeering ei vasta kaasaegsele standardile ja harjumustele. Seetõttu on mõistlik laiendada pesuruumi ja köögi suurust või funktsionaalsust.

Ka siin oli lahenduseks ehitada kinni kööki viiv koridor, ning elutoa seina sai Diameeter OÜ abiga lõigatud 1.8m laiune sillusega avaus. Koridori kinniehitamine andis pesuruumile juurde mitu m2 põrandapinda ning tegi muidu ahta vannitoa palju avaramaks.

Vanni asemel on dushinurk, nägusama tulemuse saamiseks kasutasime seinasisest WC-potti.

Keraamilised plaadid on valitud sarnaste toonidega kui ülejäänud elaminegi. Põrandale sai tumedam suurem plaat ja seina heledam hall. Lagi sai vana hea alumiiniumprofiiliga ripplagi, kuhu lisasime süvistatud LED valgustid.

Suure läbikäigu tegemine avardas tohutult eluruumi ja lisas mõnusalt valgust.

Heledad toonid seintes ja põrandal võimendavad saavutatud efekti veelgi.

Funktsionaalsust lisab suur töötasapind, mis paigaldatud L-kujuliselt. Vana aknalaud said likvideeritud, ning asendatud tamme kilbist plaadiga, et kasuliku pinda veelgi laiendada. Puitpind sai kaetud Osmo TopOil’iga.

Kommunikatsioonid peavad olema tiptop

Maja püstak ja veetorustik oli mõned aastad varem uuendatud kuid korteri sisene osa oli veel algne. Vannitoa ja köögi asukohad jäid samaks, seega väga suuri muutusi ette võtta ei tulnud.

Vana malmist ja metallist torustik sai asendatud uue plast äravoolutoruga ja vee sõlmed viidud Alupexi peale. Vannituppa lisasime pesumasina peale- ja äravoolu ning toitekaabli.

Suur tööde osa osa oli elektrisüsteem, mille asendasime 100% kogu elamises. Voolumõõtja jäi trepikotta, kuid esikusse lisasime kilbi koos kaitsmetega.

Lisaks kaabeldusele tegime ringi lülitite ja pistikute asukohad ning viisime nad standardkõrgustele.

Tapeet, värv või paneel?

Omanikul oli algusest peale selge soov, et seinad peavad saama värvi alla, ei mingit tapeeti või paneeli. Algsede 5 kihti tapeeti ja 76’ aasta Rahva Hääle makulatuur tuli täielikult maha kraapida.

Selle alt paljastus originaal betoonpaneel, mis oma poorse pinnaga nõuab maalritelt väga tugevat pingutust. Laed ja seinad said lauspahtelduse ning tunda liivapaberit.

Pahteldatud pinnale kandsime peale kruntvärvi, mille järgselt jõudsime lõppvärvini – toon sai valitud nii hele hall kui vähegi võimalik.

Kombineeritud valge lakiga naturaalse tammeparketiga on tulemus väga õhuline ja rahustav. Kirsiks tordil on liistu servad akrüülitud, et seinaga ühte voolavust veelgi rõhutada.

Uksed, uksed, uksed

Tegu on küll paneelmaja korteri remondiga, kuid see ei tähenda, et kasutama peab kõige odavamaid materjale.

Siseuksed tellisime meie pikaaegselt koostööpartnerilt MKC Uksed OÜ’st. Nende tarne ja kvaliteet on alati tasemel.