Reeglina tähendab korteri kapitaalremont Mustamäel meile, et kliendi soovil, havi käsul tuleb ühendada köök ja elutuba ning WC ja vannituba.

Pluss teha ära kõik teised tööd, mis käivad sellega kaasas. Kuid igal reeglil on omad erandid.

Lammutustööd olid vältimatud

Kui me kodulehe kaudu laekunud päringu peale objektiga tutvuma läksime, ootas meid ees klassikaline kolmetoaline kuuekümnendate planeeringuga korter, kust oli kunagi üks kapitaalremont üle käinud.

See tähendas, et kunagi oli korteri eelmine omanik seal teinud euroremonti, mis 90ndate Mustamäel tähendas ennekõike suletud köögist avatud köögi tegemist.

Korteri ülejäänud ruumiplaneering oli algupärane. Kitsuke esik, sansõlm, suur (avatud köögiga) elutuba, kaks magamistuba, teine neist õige pisike.

Klient soovis lõhkuda korteri seest tühjaks ja ehitada uuesti samasugusena üles, sest selle mittekandvate vaheseinte kvaliteet oli pehmelt öeldes kehvake, et mitte öelda kriitikatalumatu.

Kehvas seisukorras mittekandvate vaheseinte puhul on alati mõistlik kasutada kõigepealt kuvaldat, et teha siis metallsõrestikust ja kipsplaadist uued korralikud vaheseinad. Niisiis saatsime kõigepealt korterisse oma lammutusbrigaadi.

Sekkub sisearhitekt Anu Toom

Kuni mehed kuvaldadele valu andsid, mõtles tellija oma soovid ringi. Tähendab, tema ei mõelnud, mõtles hoopis käigu pealt kaasatud sisearhitekt Anu Toom, kellega koos oleme teinud mitmeid projekte.

Meile tähendas see plaanivälist pausi, mille ajal muutusid nii tööde plaan, iseloom kui ka hind. Anu on põhjalik inimene ja mõtleb nii, et mõeldud on kõigele – planeeringule, materjalidele, värvidele.

Korteri ruumiplaneering, tubade paiknemise järjekord jäi küll laias laastus samaks, seda tingisid ühe magamistoa kandev vahesein ja kommunikatsioonide paiknemine, kuid kõik muu läks muutmisele.

Ainulaadne korter Mustamäel

Kui Anu meile oma joonised ette andis, mõistsime kohe, et sellest tuleb üks väga ainulaadne korter Mustamäel. Teist samasugust me siin vaevalt kunagi tegema hakkame.

Pealtnäha tavalisse paneelmajja pidi tulema põhimõtteliselt uusarenduse korter eritellimusmööbli, köögisaare, garderoobi ning lükandustega. Tõsi, nõnda muutus ka remondi hind algselt väljarvutatust märksa kopsakamaks, kuid klienti see ei morjendanud.

Kliendi plaan oli teha korterist üürikorter ja Mustamäe üürituru pärl, tõeline premium-toode tüüplaneeringute keskele.

Niisiis hakkasime tööga pihta.

Jälle see püstak, jälle!

Küll aga tuli vannitoa remonti tehes halva üllatusena välja, et vahetamist vajaks ka hoone ühistorustik trepikoja püstakus. See tähendas seekord kõigepealt pikka ja põhjalikku (et mitte öelda väsitavat) selgitustööd ühistu esindajatele, miks seda on vaja teha just nüüd.

Kuna püstaku torude vahetus on maja ühiskulu ning nõuab hulka kooskõlastamisi kasvõi kõigile asjassepuutuvatele sobiva remondiaja leidmiseks, pole ühistud alati altid seda nõnda äkitselt ette võtma.

Õnneks polnud see meile esimene kord tegeleda ühistu veenmisega. Aastatega kogunenud argumendid aitasid ka seekord.

Kui püstaku torud said vahetatud, oli vannitoa ehitus vaid vormistamise küsimus.

mustamae-korteri-wc-seinapealse-potiga
vilde-tee-korteri-uus-vannituba

Lõpp hea, kõik hea

Kui korteri kapitaalremont oli lõpetatud, üllatusime isegi, sest tulemus oli tõesti selline, et kui just aknast välja ei vaata, siis ei saa korteris olles arugi, et oled Mustamäel.

Tähendab, et aknast välja vaadates saad sellest aru küll, kuid sellega ka korteri niinimetatud “mustamäelisus” piirdub.

korteri-tagumine-tuba

Kapitaalremont Remondifirmast

Soovite oma elamispinna välimust värskendada või korterit-maja kapitaalselt renoveerida? Võtke julgelt ühendust.