Mitmed kliendid on vajanud abi kas korteri müügiks ettevalmistamisel või kasutavad üüriliste vahetumist värskendusremondi teostamiseks. Sama küsimusega pöördus meie poole ka selle katusekorteri omanik.

Maalritööd kui parim investeering

Üks parimaid võimalusi elupinnale sära tagasitoomiseks on seinte ja lagede ülevärvimine. Aastatega koguneb värvitud pindadele küll pisemaid vigastusi ja tihedama asustuse või liiklusega majades kipuvad nad ka üsna kiirelt määrduma.

Värvitud pinda on võimalik küll enamasti ka pesta, seda muidugi eeldusel et kasutatud on õigeid värve, mis niiskuse välja kannatavad.

Oma jõududega küürimine viib tavaliselt laigulise tulemuseni ja lõpuks tuleb palgata professionaalne puhastusfirma. Rahaliselt on see vähemkulukas kui uuesti värvimine, kuid vigastusi lapiga ära ei kaota.

Efektiivne ajakasutus on võti

Värvimine ja sellele eelnevad tööd loovad ideaalse võimaluse lahendada ära terve rida pisiasju. Esimese asjana peale pindade kinnikatmist alustatakse vigastuste likvideerimisega. See tähendab, et pahtli ja akrüüli kuivamise ajal saab meister võtta ette muid ülesandeid.

Antud juhul vajas ülekäimist näiteks köögi tasapinna ja seina vahel olev silikooni triip ja siseuksed olid veidi ära vajunud. Uste reguleerimine ei ole iseenesest keerukas ülesanne, kuid eraldi tegema minnes tööraha mõistes mitte kõige odavam ettevõtmine.

Uus vannitoa sisustus paneb ruumi särama

Täksude, kriimude ja väsinud uste kõrval soovis klient uuendada vannitoa pilkupüüdvaimat osa, ehk vanni. Vana plastikust nurgavanni asemele soovis ta paigaldada eraldiseisvat kivivanni ning eksklusiivse põrandale kinnitatava vannisegisti.

Meie ülesandeks oli likvideerida kõik vana vanniga seonduv ja luua valmidus segisti paigalduseks. Kõige keerulisem saigi olema veetorustiku töö, sest täpset aimu trasside paiknemisest ei olnud. Samuti pidi ettevaatlik olema põrandakütte kaablitega, mis pigem alati on seal kus neid vaja ei ole.

Tegime kindlaks, et vanni alla polnud algse remondi ajal kaabeldust veetud ja ka torud ise jooksid seina seest, mitte põranda alt. Kliendil oli alles paar põrandaplaati, mis kulusid segisti valmiduse loomisel marjaks kenasti ära.

Tulemus räägib enda eest

Värvitavat pinda küll palju ei olnud, sest kasutatud oli tapeeti ja osades seintes välja toodud kivi. Üle sai võõbatud laed ja värvitud seinad.

Valge krohv uuendamist ei nõudnud ja kivipinnad olid samuti viisakad.

Kuna tegu on tüüpilise Kadrioru puumajaga, siis enim mure valmistasid aja jooksul tekkinud praod. Kõige õnnetuma ilmega olid lagedes välja toodud puittalade ja lae liitekohad, mis üüesti akrüüliga kinni sai paigatud.

Kogu remondi maksumus koos materjalidega jäi veidi alla 3000€ ja võttis aega 2 nädalat.

Soovid abi oma remondiideega kaasa mõtlemisel? Võta meiega ühendust!

Võimalus tasuda tööde eest kuni kolme aastase maksetähtajaga.