1949. aastal esmakordselt kasutusele võetud Tallinna kesklinnas miljööväärtuslikul alal asuv kortermaja peidab endas tõelist pärli.
Omanikud teadsid täpselt, mida nad soovisid ja nii sai ühest suhteliselt suurest, umbes 70 ruutmeetri suurusest 4-toalisest korterist avar ja valgusküllane 3-toaline korter.
Korter läbis kapitaalremondi, mille eesmärgiks oli korrastada ja kaasajastada kõik ruumid. Tulemuseks oli oluliselt paranenud planeeringuga ning modernse kujundusega kesklinna oaas, millest õhkub veel ka pisut vana ja väärika ajastu hõngu.
Nii mõndagi sai lammutatud
Täielikult lammutati ära vana vannituba ja pesuruum liigutati hoopis mujale. Vanast tualettruumist sai uus duširuum koos WC-ga. Eelmise vannitoa arvelt sai ruumi juurde köök. Lisaks lammutati elutoa ja vannitoa vaheline vahesein.
Üllatus põranda all
Algselt oli plaan algupärased põrandad säilitada, kuid tööde käigus selgus, et vannitoa ja köögi vahelise põranda all oli kergelt öeldes katastroof – kõik oli läbi mädanenud.
Renoveeritava korteri põrand ning seega ka alumise korruse lagi oli täielikult läbi mädanenud. Ehitada tuli uued vahelaed nii koridori, vannituppa kui ka kööki. See oli tegijatele suur väljakutse, kuna alumise korruse lagi tuli jätta terveks.
Vana maja lisab eripära
Samas tähendab vana maja põnevaid disainilahendusi. Nii olid ka selles korteris lae ääred kaarjad, mitte kandilised. Seinad olid kõik lubikrohvitud ning need tuli ka uuesti üle krohvida, et neid sirgeks ja ühtlaseks saada.
Köök sai uue kipsseina, kuna köögis peab tagasein jääma võimalikult korrektne, et kõik kapid ja tehnika ilusti istuksid.
Kõik, mis vaja, sai uue vastu välja vahetatud. Korterisse paigaldati uus elektrisüsteem, torustik ja nagu eespool mainitud, osa põrandatest.
Uus ja vana kõrvuti
Välisuks tuli uus, aga vaheuksed ja aknad soovis klient alles jätta ning need tuli restaureerida. Koha peal akende ja uste renoveerimine on ajamahukas, aga tulemus oli seda väärt. Restaureeritud vanad aknad kannavad endas olnud aegade romantikat.
Need vanad põrandad, mida sai alles jätta, lihviti üle. Need olid esialgu küll päris kõverad ja ei läinud erinevate ruumide vahel hästi kokku, kuid pärast pikka pusimist ja katsetamist sai lõpptulemus väga ilus.
Maitsekas kujundus andis viimase lihvi
Kliendil oli väga hea ja kindel visioon. Kogu korter sai klassikalise, kuid huvitava ilme. Värvide, mööbliesemete valiku ning detailidega loodi hubane, soe, praktiline ja samas maitsekas elamispind, mis võiks sobida koduks paljudele inimestele.
Valitsevad toonid on korteris maalähedased ja soojad, aktsendina saatmas igas toas puit.
Nii ka köögis valiti tumedad, aga pehmemad toonid kappide jaoks. Kööki tuli väike laud, peamine söögilaud sai eraldi koha elutoa ja köögi vahelisele alale. Ümmargune laud kaarjalt seisvate akende reas ees mõjub helgelt.
Praktilised ja huvitavad lahendused mõjuvad kutsuvalt
Vannituba sai osaliselt plaaditud. Kasutati nn metrooplaati, mis on reljeefne ning mõjub ajatult. Värvilist mööblit tasakaalustavad mustvalged põrandaplaadid ja kuldsed detailid.
Vannitoas annavad ruumile värvi tumerohelised kapid, millesse on osavalt ära peidetud ka näiteks pesumasin.
Korteris on lisaks köögile, pesuruumile, esikule ja elutoale ka kaks magamistuba. Peamine magamistuba sai sisustatud mahedates ja pigem heledates toonides.
Teine magamistuba jäi mööblita. Kuna korter oli mõeldud üürile andmiseks, siis jäeti üürnikule otsustada, kuidas ja milleks seda tuba kasutatakse. Seda on võimalik edukalt kujundada nii kontoriruumiks kui magamistoaks.
Soovid ka oma vana korteri uueks muuta? Võta meiega ühendust!