Kui köök on kodu süda, kas siis köögi remont on südameoperatsioon?

Kui sulle meeldivad kaunid kõnekujundid, siis võib köögi remont tõesti olla ka südameoperatsioon. Muul juhul on tegemist täiesti tavalise remonditööga, mille mahu, kestuse ja maksumuse määravad tellija soovid.

Kui palju maksab köögi remont?

Tihti küsitakse meilt esimese asjana, kui palju maksab köögi remont? Köögi remondi eelarve planeerimine võiks alata soovitud lõpptulemuse defineerimisega. See määrab tööde mahu ja maksumuse.

Me võime küll öelda suurusjärgud, kuid tööde täpsed maksumused sõltuvad ikkagi köögi remondi põhjalikkusest ja materjalide valikust.

  • On töid, mis võtavad aega loetud tunnid.
  • On töid, mille peale kulub nädal-paar.
  • Ja materjalide hinnaklassid võivad ka ulatuda seinast-seina.

Allpool vaatame kolme enamlevinud köögi remondi tüüpi.

Köögi remont number üks – köögi väike vuntsimine

Selline köögi remont võetakse reeglina ette, kui köögi vana väljanägemine hakkab ilmutama väsimuse märke.

Väikeseks vuntsimiseks leiab alati põhjuse.

Küll on tapeet määrdunud või kassi poolt kraabitud, küll seinavärv luitunud, küll kipuvad seinaplaadid lahti tulema, küll vajab kraan uue vastu vahetamist, küll kipub linoleumi liitekoht irvakile.

Väikene vuntsimine tähendab tekkivate probleemide ning kulumiste jooksvat hooldusremonti. See on nagu autoga hoolduses käimine. See ei nõua suuri pingutusi ega korraga suuri väljaminekuid. See võimaldab “lasta lihtsalt”.

Uut tapeeti ei pea panema köögikappide taha, vaid nende ümber. Linoleum ei pea ulatuma seinast seina, vaid võib ka kapi serva alla ulatuda, keegi sealt edasi ei näe.

Igasugustel väikestel vuntsimistöödel on ühine omadus, et need ei nõua suurt lammutamist ega tekita palju tolmu.

Kui kööki niiviisi regulaarselt väikestviisi värskendada, võib suuremaid köögi remonte lükata edasi julgelt kümmekond aastat. Väikesed vuntsimistööd ei sega köögi igapäevast sihtotstarbelist kasutamist.

Loe siit, kuidas kaasajastada Mustamäe tüüpkorteri pisikest kööki.

Köögi remont number kaks – köögi suur vuntsimine

Sedatüüpi köögi remont võetakse reeglina ette, kui käsil on korteri suur sanitaarremont. Reeglina jäetakse selle käigus köögimööbel välja vahetamata. Kapid laotakse töö ajaks tühjaks ja kruvitakse seintelt maha. Samas on ka levinud variant, et suurt vuntsimist kasutatakse just ära väsinud mööbli väljavahetamiseks.

Põhimõtteliselt võib suurt vuntsimist vaadata kui kõigi õigel ajal tegemata jäänud pisiremonditööde korraga ära tegemist.

Ja nüüd tehakse neid juba põhimõttel, et kui need juba niiviisi korraga järjest ette võtta, siis teha neid ka veidi kapitaalsemalt, et pisiremontide peale ei peaks mõtlema vähemalt viis aastat.

Suure vuntsimisega käib kaasas omajagu ehitusprügi ning tolmu. Sellega võib käia kaasas ebameeldivaid üllatusi nagu aluspõranda või torude tegelik seisukord.

Igal juhul nõuab sellises mahus köögi remont köögi igapäevase sihtotstarbelise kasutamise ümberplaneerimist.

Kui vahetad remondi käigus ka köögimööblit, siis kutsu meid appi seda paigaldama.

Köögi remont number kolm – köögi renoveerimine

Säärane suur köögi remont, õige nimega köögi renoveerimine, võetakse ette reeglina siis, kui on käsil korteri kapitaalremont.

Kuna korteri renoveerimine võimaldab koondada kõik prügi- ja tolmuküllased tööd koondatud ühte ajalõiku üheks suureks ettevõtmiseks, tasub kõik suured unistused jätta selleks ajaks.

Sest kui väiksemaid remonte, tüüpilisi värskendustöid saab teha ilma suure plaanita enam-vähem käigu peal, siis kapitaalremont peab olema väga hästi läbi mõeldud ettevõtmine.

See on see aeg, mil on mõistlik võtta maha näiteks sein köögi ja toa vahel, sest hing ihkab avarust, küpsetus- ning praadimislõhnu elutoas ja köögisaart nagu Ameerikas.

Nagu ka vannitoa renoveerimine, nii nõuab köögi renoveerimine kommunikatsioonide asukohtade ja füüsikaseadustega arvestamist.

Kraanikaussi võib küll nihutada torudega püstakust pisut eemale, kuid vee äravool toimib ikka suunaga ülevalt alla.

Loe siit, kuidas korter koos köögiga sai kaasaegse näo.

Kas väikese köögi remont on odavam?

Nagu käesolevast artiklist näha, ei pruugi väikese köögi remont olla odavam kui suure köögi remont.

Köögi remondi hinna ja kestuse määrab selle kapitaalsus, mitte köögi ruutmeetrite arv.

Kui tead, millist tüüpi köögi remonti sa soovid, siis võta meiega ühendust.