Ruumipuudus võib olla paras peavalu, kuid see annab võimaluse katsetada põnevaid ning uuenduslikke lahendusi. Väikese vannitoa kujundamine nõuab ka omajagu tehnilisi teadmisi ja oskusi. Samuti tuleb kasuks eelnev kogemus.
Kõik probleemid on siiski ületatavad ja väikese vannitoa projekt on koos põhjaliku planeerimise (ja targematelt nõu küsimisega) tehtav.
Artiklis juhime tähelepanu sellele, mida tuleb väikese vannitoa planeerimisel arvestada.
Lisaks jagame kasulikke näpunäiteid ja ideid, et aidata luua pesuruumi, mis on oma väikestest mõõtmetest hoolimata hubane, maitsekas ning funktsionaalne.
Millised plaadid ja värvid väiksesse vannituppa valida?
Vannitoa planeerimisel on oluline varakult selgeks teha, kas otsustad plaatimise või värvimise kasuks.
Väikese vannitoa plaadid ei pea olema ilmtingimata väikesed. Sobida võivad erineva suuruse, kuju ning tekstuuriga keraamilised plaadid, mis aitavad luua mulje avaramast ruumist.
Mattviimistlusega plaatide asemel võiks eelistada läikivaid, sest need peegeldavad rohkem valgust. Üllataval kombel muudavad erksates värvides plaadid vannitoa visuaalselt väiksemaks.
Tasub meeles pidada, et heledad toonid aitavad muuta ruumi avaramaks, tumedad värvid seevastu lisavad müstilisust, hubasust ja luksuslikkust.
Kasuta maksimaalselt kahte värvitooni korraga, et ruum ei muutuks liiga värvikirevaks ning silmale väsitavaks. Lisaavarust loob see, kui lagi on seintega ühes toonis.
Eelistada tasuks pastelseid või looduslähedasi toone nagu beež, rohekas, helehall ning valge.
Kui soovid siiski värvide kaudu sisekujundusele pisut särtsu lisada, kasuta selleks hoopis mõnda disainielementi nagu värvilised küünlad, lilled, käterätid vms.
Ära karda katsetada ning kombineerida omavahel erinevaid variante, et leida just endale meelepärane lahendus.
Laitmatu lõpptulemuse saavutamiseks tasub kaaluda professionaalide kaasamist. See aitab vältida vigu, mis ise tehes võivad paratamatult tekkida.
Väike vannituba ja valgus
Väikese vannitoa avaruses mängib olulist rolli ka valgustus. Populaarne valguslahendus, mida sageli väikeste vannitubade sisustamisel kasutatakse, on süvistatavad LED-valgustid.
Uuenduslikum lahendus on lae karniisi või põrandasse peidetud valgustus, mis lisab hubasust ning ühtlasi tekitab illusiooni avaramast ruumist. Selleks, et valgus ruumis paremini leviks, kasuta sisekujunduselemendina peegleid.
Kui vannitoas on aken, siis ära seda kinni kata ja lase ruumi ka naturaalne valgus.
Selleks, et valguslahendus oleks ohutult ning õigesti paigaldatud, soovitame abi paluda kvalifitseeritud professionaalilt.
Väikese vannitoa kujundamine – mõtle kastist välja
Väikese vannitoa kujundamine on hea mõtteharjutus, kuidas ruumikitsikusest hoolimata kõik hädavajalik ära mahutada.
Ruumikasutus olgu pigem minimalistlik ja hoolikalt läbi mõeldud, et mitte kitsast ruumi liialt täis toppida.
Liikumiseks peab jääma piisavalt ruumi! Seega on võtmesõnad mööbli, aga ka santehnika valikul multifunktsionaalsus ja ruumisäästlikkus.
Vaba pinna maksimaalseks kasutamiseks eelista seinale paigaldatavaid kappe ning WC-potti.
Dušš või vann?
Nii dušil kui vannil on oma plussid ja miinused, mida tasub valikut tehes kindlasti kaaluda.
Duši suurim eelis on ruumisäästlikkus, sest võrreldes vanniga võtab see oluliselt vähem ruumi. Kui ruum on väga väike, tasuks kindlasti eelistada dušikardinat, sest see on liikuvam ning ei piiritle ruumi niivõrd rangelt kui klaasist duši- või liuguks.
Valides siiski dušiseina või -klaasi, tuleks valida läbipaistev mudel, et ei tekiks pimedaid nurki ja valgus saaks vabalt ruumis liikuda.
Vann seevastu on mõnus koht, kus pärast pikka tööpäeva lõõgastuda ning üllatuslikult muudab see väikese vannitoa visuaalselt suuremaks, kuna on sageli tähelepanu keskpunktiks.
Vannide tootevalik on üsna lai ja nii leiab ka väiksemõõtmelisi mudeleid ning nurgavanne, mis on ruumisäästlik ja mugav lahendus.
Ilusad väikesed vannitoad kui luksuslik kodune oaas
Väikese vannitoa puhul võib hubasuse ning luksuse loomine tunduda võimatu missioonina. Mõeldes aga hoolega ruumipaigutusele, disainile ning kasutatavatele materjalidele, võib ka kõige kitsamasse pesuruumi tuua rohkesti stiili ja elegantsi.
Kasutades heledaid toone, nagu näiteks valge või helehall, võib luua mulje avaramast ruumist.
Karakteri lisamiseks ja tekstuuri loomiseks võib kasutada mõnd huvitavat tapeeti või keraamilist plaati.
Meeleolu loomisele aitab kaasa ka valgus. Seepärast tasuks kindlasti kasutada peegleid, et maksimeerida loomulikku valgust, ja LED-valgusteid, et luua soe ning kutsuv atmosfäär.
Kirsiks tordil võib olla värviline vaip või mõni stiilne sisutuselement, mis lisab maitsekust ning toob vannituppa värskust ja ilu.
Et kõik remonditööd saaksid korralikult tehtud, on mõistlik palgata selleks oma ala asjatundjad.
Keerulisi töölõike on palju – hüdroisolatsiooni paigaldus, plaatimine, elektri- ja torutööd. Kõik need võivad saada isetegijale komistuskiviks ja kulutavad asjatult aega ning raha.
Seega miks mitte paluda appi kogemustega töömehed, kes teevad vajalikud tööd professionaalselt ja parimaid praktikaid ning norme järgides. Sina vaid naudi tulemust!