Pikalt planeeritud väikese vannitoa remont on hea aeg võtta ette ka hulk teisi silma riivavaid töid, kuna pesuruumita pinnal elamine on niikuinii keeruline. Täpselt sellise murega pöördus klient meie poole ja aitasime meeleldi!

Väikese dushinurgaga vannitoa remont

Miks alustati vannitoa remonti?

Põhjus selle väikese vannitoa värskendamiseks oli ennekõike selle moraalne vananemine, sest üle 10 aasta tagasi ehitatud maja standardpaketi lahendus oli ajale jalgu jäänud ja ei sobinud kokku kliendi maitsega.

Kuna n-ö toorik oli hea, siis ei olnud vajalik kõike päris maha lammutada. Põrandalt võtsime üles plaadid, tasandasime pinna ning paigaldasime uue hüdroisolatsiooni. Seinale kandsime nakkedispersiooni ja plaatisime seinad üle, kuna aluspind oli sedavõrd korralik.

Sellega pääses klient pikemast tööajast ja suuremast kulust, sest kipsilt plaate nii hästi kätte ei saa, et seinast midagi alles jääks.

Seina paigaldasime 40×60 mattvalge plaadi ja kogu plaaditud osale sai läbivalt tehtud must vuuk.

Kuna trapp asus dušiosa keskel, võtsime vastu otsuse, et paigaldame sinna ülejäänud põrandat katva mattmusta 20×20 plaadi asemel väiksema mosaiigi. Sellega tagasime korraliku kalde ja vältisime turritavaid plaadiservasid.

Kirsiks tordil sai kindlasti lagi. Materjaliks valisime haavalaua, mis on töödeldud saunavahaga. Hele laudis on raamitud tumedaks peitsitud puiduga, et sobida kokku teistes tubades olevate detailidega.

Korter kui tervik

Kliendil oli kindel soov tuua uuele elamispinnale kõiki ruume läbiv lahendus ja vahetada välja väsinud ning visuaalselt iganenud materjalid meelepäraste vastu. Sellise soovi põhjal oli meil väga kerge plaane teha ja eesmärke saavutada.

Üle sai võõbatud kõik seinad. Vahetusse läksid vanad põrandaliistud – need asendusid uute kõrgemate ja valgete vastu. Niiskusest pundunud MDF aknalauad asendasime tumedaks peitsitud tammekilbist materjaliga.

Küll vaevumärgatav nüanss, aga ohutuse seisukohalt üks olulisemaid on elekter. Klient kurtis pesade ja lülitite särtsumise või surisemine üle. Ühiselt sai otsustatud, et vahetame kõik sisud ja katted välja uute ning moodsamate vastu.

Alati on tore heade inimeste juurde tagasi tulla

Need tööd, mis sel korral korteri remondi käigus tehtud said, ei ole tegelikult esimesed, mis me selles korteris ette võtsime.

2020. aasta kevadel käisime üle elutoa seinad ja plaatisime köögitööpinna taguse seina.

Ka toona osutus valituks valge plaat tumeda vuugiga. Plaadiks 10×20 Subway ehk metrootüüpi plaat, mis on viimastel aastatel väga levinud tööpinna tagaseina plaat. Tõsi – tegu ongi klassikalise välimuse ja suurusega plaadiga, mida võib laduda mitmesse erinevasse mustrisse.

Praegusel juhul sai valitud n-ö telliskivi jaotus, aga levinud on ka kalasaba või sirgete vuukidega muster.