Kümme või enam aastat tagasi renoveeritud Tallinna kesklinna majad hakkavad näitama väsimuse märke või on värvide/materjalide valik väga iganenud ilmega. Selles vannitoas oli tehniliselt kõik enam-vähem korralik, kuid omanikku häiris ajast ja arust kujundus.

Planeeringu muutmine on alati suure küsimärgiga

Algselt vanniga pesuruumis soovis klient asendada dušinurgaga.

Sealjuures oli oluline, et lahendus saab teostatud trapiga mitte dušialusega. Kuna tegu on vanema majaga ja esimese korrusega, oli lootus selleks väga suur. Ülevaatuse käigus kaardistasime ka teised soovid ning esimeste lammutuspäevadega selgus lõplik tõde — saame kõik soovitud lahendused ellu viia.

Põrandalt võtsime remondi käigus üles vanad plaadid ja piikasime trapi äravoolu jaoks vanasse valusse vajalikud kanalid.

Taaskord jätsime seinad plaadituks, sest algne töö oli väga korrektselt teostatud ja kipsseinast seinaplaatide eemaldamine tähendaks suuremat tööaja kulu.

Kipsseinalt vanu plaate lihtsalt ei ole võimalik selliselt kätte saada, et seinast midagi alles jääks. See tähendab automaatselt uuesti kipsimist, mis materjalikulult just väga kallis lõbu ei ole, kuid nõuab meistrilt lammutusega koos paari-kolme lisapäeva.

Sisekujundus sisekujundajalt

Üha enam kasutavad kliendid enne tööde tellimist sisekujundaja abi. Selles on mitu suurt plussi — esiteks saab ruumipaigutus väga optimaalne ja teiseks saavad paika materjalid.

See teeb hinnapakkumise koostamise tööde teostajale palju lihtsamaks, sest lahtiseid otsi jääb minimaalselt.

Kujundaja soovitas kasutada põrandal mattmusta hexa-plaati, seinas aga matti valget plaati. Kuna tellija ei soovinud palju vuuke, siis seintesse sai valitud 30×60 plaat algse 10×20 plaadi asemel.

Vuugid nii põrandal kui seinas pidid kindlasti saama musta värvi. Viimase asjana tuli vana ripplae asemele paigaldada laudis, mis kogu ruumi kenasti kokku sidus.

Tehnilised lahendused ja iseärasused

Maja ise on ligi 70 aastat vana, kuid läbis 2001 aastal põhjaliku renoveerimise, mille käigus vahetati välja kogu tehnosüsteemide võrk. Kuigi 2001 ei ole teab mis ammu, siis üllatused ootasid mei just vahetatud veetrasside ühendamisel. Toona kasutatud plastikust veetorustik oli ajaga muutunud sedavõrd rabedaks, et dushisegisti jaoks torude liigutamine nõudis parasjagu kannatust.

Teine murekoht oli keskkütte radiaator mille klient soovis vannitoast likvideerida. Korteriühistu juhatuse ja halduriga läbirääkimiste tulemusena õnnestus lõpuks saada nõusolek tööde teostamiseks.

Viimase väljakutse pakkus kliendi valitud seinasisene äravoolutrapp. Varasem kokkupuude meil selle elukaga küll puudus, kuid tänu headele juhistele läks paigaldus kiirelt ning tulemus on väga minimalistlik.

Tavalise seinaäärse trapiga võrreldes on antud toode pea 4 korda kallim ja keerukam ka paigaldada, kuid kindlasti oma hinda väärt.

Viimistlusmaterjalide valik on väga lai

Laudis pesuruumis võib kõlada tõelise peavaluna, kuid kasutades õigeid vahendeid kestab materjal aastaid enne kui vajab uuesti kaitsekihiga katmist. Antud juhul osutus valituks termohaab, mille katsime valge saunavahaga. Korralik sundventilatsioon lisaks headele vahenditele tagavad niiskuse kiire eraldamise ja viimistluse pikaealisuse.

Vuugid on enamike pesuruumide puhul alati murelapseks, sest nende puhtana hoidmine võib olla Tallinna vee kvaliteeti arvestades keerukas. Lahenduseks paigaldasime kahekomponentse Kiilto epoksiid vuugitäite, mis taas nõuab natuke rohkem aega paigaldamiseks, kuid tagab vuukide kere puhastamise ning väga pika eluea.

Remondi maksumuseks kujunes 7000€ koos käibemaksuga, millele lisandus keraamiliste plaatide, santehnika ja mööbli maksumus.

Soovid abikäsi oma ruumide remondiga? Võta meiega ühendust.