Kolides uude kohta tuleb uus elamine alati sisustada. Oma kohale paigaldada mööbel ja kodumasinad.

Alustades uues kohas väga tagasihoidlikult, piisab alguseks külmkapist, pliidist ja voodist. Nende paigaldus ei ole keeruline. Ent kui paigaldamist või koostamist vajavad keerukamad sisustusesemed, on abi kogemustega remondimeestest. Telli remonditööde tegija siit.

Millele tihti ei mõelda?

Kui unistustele vastav mööbel, lambid ja kodumasinad on ostetud, siis tuleb see kõik ka tööle ja omavahel klappima saada.

  • Kuidas ühendada köögikapi külge käivaid valgusteid?
  • Kuidas kiirelt panna kokku eelmisest kohast toodud kappi? Või ostetud uut?

Mööbliesemete kokkupanek võib olla võrreldav väiksema remonditööga. Vaja on alustuseks leida õiged tööriistad ja kaitsta põrand…

Mööbli paigaldus ja pisitööd võtavad aega

Eriti juhul, kui taolisi töi teha esimest korda. Katsetades võib mõnigi detail õigele kohale mineku asemel minna natuke vähemõigesse, või saada kannatada.

Sisustuselemendid on aga kallid ning omal käel katsetamine võib kahjustada aluspinda. Seega minna kallimaks, kui professionaali koju kutsumine.

Mööbli kokkupanek on lihtne, täpne reguleerimine mitte alati

Enne mööbli ostu on oluline ruumid üle mõõta ja veenduda, et ostetavaid esemeid on võimalik välisuksest alates liigutada oma õigele kohale. Asja paigutamine ruumi on lihtne ja kokkupanek reeglina samuti.

Ent reguleerimine, eriti kappide ja hingede puhul, vajab juba tähelepanu. Kogenud töömehed saavad sellise tööga kiiremini hakkama, ning sina saad nautida vaba puhkepäeva.

Iga töö vajab õigeid töövahendeid

Kappidega kaasa tulnud kuuskantvõtmed ei pruugi kõige kiirem ega mugavam vahend nende kokkupanekuks olla. Samas ei ole alati mõtet poodi minna ja soetada koju mitmesajaeurone tööriist, mida läheb vaja ehk kord aastas.

Santehnika ja torud vajavad tähelepanu

Torutööde puhul on oluline, et kõik saaks ühendatud kindlalt. Eriti kehv on lugu siis, kui miski jääb tilkuma kohas, kus seda esimese hooga ei märka.

Kinnituste ja tihendite paigaldamine käsitsi või hädapäraste vahendite ei pruugi aga alati soovitud püsivat tulemust anda.

Kõiki ühendusi on kindlam kinnitada, kui on olemas selleks vajalikud tööriistad ning teadmised, kuidas mis üleminekutega need torud omavahel kokku klapivad.

Ise ja tööriistu omamata võib torude ühendamine võtta aega terve päeva. Lisaks mitu käiku ehituspoodi…

Kogenud ja oma tööriistu omav remondimees võib väiksema torutöö valmis saada isegi poole tunniga. Hea uudis on, et peale seda on ülejäänud päev vaba!

Nagid ja garderoobid

Kes ikka suudaks muude tööde ja tegemiste kõrvalt arvet pidada millised kruvid sobivad puidu ja millised kipsplaadi puhul?

Kas üldse saab kardinapuud paigaldada kipsplaadist seina külge?

Kogenud ehitaja teab vastuseid ja leiab lahenduse.

Ebasobivate vahenditega tööd tehes võib tuksi minna nii asukohaks planeeritud mittekandev sein kui ka see, mida üritati seina külge paigaldada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kodu sisustamine ja endale meelepäraste mööblitükkide, tehnika ja lampide välja valimine on lihtne.

See kõik tuleb aga ka kenasti paigaldada-ühendada ja selleks pakume enda abikäsi koos vajalike tööriistadega.

Vajaksid abi? Võta ühendust!