Väljend “paberist seinad” oli seni vaid sõnakõlks
Klient pöördus meie poole sooviga renoveerida korteri WC ja vannituba ühes Tallinna magalarajooni paneelmajas. Mõned nädalad hiljem andsime kliendile üle hoopis täielikult renoveeritud korteri.
Esmase ülevaatuse käigus korteri remondile tehtud pakkumine oli sobilik ja alustasime nädal peale objektiga tutvumist lammutustöid. Esimesel päeval selgus, et tegemist ei ole sisse tõstetud karbiga vannitoaga nagu paljudes uuemates paneelmajades.
Selle asemel koosnesid seinad hoopis metallvitstega seotud tundmatu päritoluga ehitusplaatidest. Koos omanikuga sai otsustatud et ehitame uue kaasaegse karkassiga, kuid lihtsa kipsist vaheseina.
See võimaldas natuke ka planeeringut loogilisemaks muuta, ning uks ei avane enam kitsasse koridori.
Ühtlasi oli mõistlik võtta juba ette koridori ja köögi värskendus sest mõlemas ruumis puudus selleks hetkeks üks viimistletud sein.
Remonti tehes tuleb alati olla valmis üllatusteks
Nagu ära lagunenud seinast ja algselt planeeritud vannitoa remondist poole korteri renoveerimiseks kasvanud tööst juba küllalt poleks, oli sellel objektil ees veel paar üllatust. Tõsi, üllatused on miski millega ehituses arvestada tuleb ja milleks meistrid alati valmis on.
Kui olime uued seinad omale kohale seadnud ja alustasime viimistlustöödega otsustas omanik, et parem on ette võtta juba terve korteri renoveerimine.
Seega hinnastasime tööde kolmanda järgu ja leppisime kokku uue tähtaja. Samuti käisime üle soovitud viimistluslahendused, ning tellisime veel ühe prügikonteineri.
Tüüpkorteri renoveerimine kui ideaalne investeering
Maja milles töid teostasime ei olnud veel renoveeritud, kuid soodsa asukoha tõttu annab lihtne värskendusremont uuele üüripinnale kohese lisaväärtuse.
Konkreetsel pinnal polnud varasemalt põhjaliku remonti maja ehitamisest saadik teostatud.
Seega uuendasime lisaks viimistlustöödele remondi käigus kogu korterisisese elektrisüsteemi. Ülejäänud tööd olid pigem kosmeetilise efektiga.
Kui koridori ja köögi seinad said sirgeks pahteldatud ja seejärel värvitud, läksime tubades lihtsama valiku teed — peale aluspindade siledamaks kõpitsemist kandsime seintele neutraalsetes toonides tapeedi. Lagesid kipsiga katma hakata ei olnud mõtet, needki pahteldasime siledaks ja kandsime peale paar pihti laevärvi ning tulemus sai väga viisakas ja tunduvalt soodsam, kui kipsplaadiga tehes.
Põrandale oli algselt planeeritud laminaatparkett, kuid kuna korteri põrandapinda ei olnud väga palju sai see upgrade-tud naturaalseks tammeparketiks. Lõppviimistluses püüab kvaliteetne põrand koheselt silma ja mõjub silmale meeldivalt. Lisaks on päris puu jala all tuntavalt soojem, mille lähedale saab vaid LVT.
Esimesed asjad viimasena
Algsest vannitoa ja WC remondist polegi õiegi juttu tulnud. Ka siin viskas sisse paar üllatust, mis jooksvalt lahendada tuli.
Esimese asjana tuli seinasisese poti paigaldamise tõttu liigutada käteräti kuivatit. Kuna see on ühendatud küttetrassi, tuleb selleks kogu püstaku peakraan sulgeda. Lisaks on tegu vanade plasttorudega millede jätkamiseks on vaja spetsiaalset torukeevitust. Toruabi aitab sellistel puhkudel kõige kiiremini.
Teine tõrge saabus koroonakriisi tõttu tekkinud üleilmsest logistiliseks katastroofist, mille tõttu ei laekunudki soovitud dushikabiin. Otsisime kaubandusest saadaoleva kuid võimalikult sarnase toote, ning oligi viimane lihv antud.
Kui kaua kestis korteri renoveerimine?
Kogu töö võttis aega 5 nädalat. Kui oleksime alustanud kohe kogu korteri renoveerimisega, oleksime suutnud 4-5 tööpäeva kokku hoida.