Seinte värvimine võimaldab tuua koju just soovitud toonid

Seinte värvimine võimaldab tuua koju just soovitud toonid

Seinte värvimine on odav ja kiire lahendus kodule uue ja täpselt soovitud toonides välimuse andmiseks. Kui poest on valitud õiged värvid ja töövahendid, on seinte värvimine lihtne.

Enne värvide lõplikku valimist tasub aga samm tagasi astuda ning varsti värvitavale seinale üks pikk pilk heita.

 

Aluspinna ettevalmistus värvimiseks võib nõuda oluliselt lisaaega

Olenevalt seina olukorrast võib pinna värvimiseks ettevalmistamine lisaaega nõuda.

Lähenemine, kus uus värv kanti otse vana värvi peale, ei ole mõistlik ega taga veatut lõpptulemust. Ainult põhjalik eeltöö enne siseviimistlustöid, koos lihvimise ja korduva pahteldamisega garanteerib korraliku aluspõhja värvimiseks. Värvitud seinal paistavad ka väiksemad ebatasasused välja.

 

Üks tuba ja mitu värvitooni – miks ka mitte?

Kõige raskem osa seinte värvimise juures võib olla aga õigete värvide leidmine.

Heledad seinad teevad toa avaramaks, samas kui tumedad seinad aga hele lagi muudavad toa visuaalselt kõrgemaks.

Värvides kõrvuti asetsevad seinad siniseks ja lillaks, jääb lillast hoopis teine mulje, kui kombineerida sama värvi punasega.

Erk ja silmatorkav värvivalik tähendab, et rõhk ongi seinal ja ülejäänud sisustus võiks olla pigem tagasihoidlik.

Neutraalsemad toonid lubavad aga just muul sisustusel särada ja tähelepanu püüda. Seetõttu sobivad julgemad värvid ruumidesse, kus ülejäänud sisustus on reeglina oma stiililt tagasihoidlikum – vannituba, köök, wc või majapidamisruum.

Samas ei pea kõik neli seina olema värvilt identsed.

Võimalik on värvimisel kasutada nii kardinaalselt erinevaid värve, et saavutada tõeline kontrast või valida värvid, mille toonierinevus on peaaegu märkamatu, kuid mis siiski lisavad ruumile sügavust ja hubasust.

 

Proovivärvimine – kindel tee õige lahenduseni

Oma sooviga poodi jõudes peab meeles pidama seda, et väikesel värvikaardil paistev hele värv muutub suurel pinnal tumedamaks.

Kuna heledat värvi kasutatakse just ruumi visuaalselt avaramaks muutmiseks ja tume aitab pigem toast väiksemat muljet jätta, on see teadmine õige värvi valimise juures ääretult oluline.

Ka värvipurgis jätab värv tunduvalt heledama mulje, sest täiesti õige ning värvikaardil nähtava tooni omandab värv alles pärast täielikku kuivamist. Seetõttu peab valikut tehes alati värvikaarti vaatama, mitte purki piiluma.

Ja ka sellisel juhul ei tohiks valiku tegemine piirduda lihtsalt värvikaardi vaatamisega.

Poe seinte värv, sisustus ning päevavalgust asendav kunstvalgustus võivad tähendada, et sa ostad värvi, mis tegelikult sinu koju sugugi ei sobi. Hämar valgus jätab meie silmale mulje, et valitud toon on tumedam, nii et sa võid kogemata osta liiga heleda värvi ja ka vastupidi.

Parim variant oleks proovivärvimine ning mõtteis olevad värvid reaalselt seinale kanda.

See lubab värvi näha nii lambi- kui loomulikus valguses, päeval ja õhtul ning aitab otsustada, milline värv on siis ikkagi see parim valik.

Näidispurgid on reeglina väikesed ja odavad ning tasuvad kindlasti ära. Otsustades mõne näidisena ostetud värvi kasuks, on väikeses purgis hea säilitada sama tooni värvi, et aja jooksul seinale tekkivaid kriime või värvist murdunud killukohti üle värvida.

 

Mida rohkem läigib, seda lihtsam puhastada

Peale tooni on oluline roll ka värvi läikel.

Täismatt värv sobib ruumidesse, kus on pisut vähem tegutsemist.  Matti värvi tasuks eelistada neil, kes ei soovi läiget, kuid kellel on lapsed ja lemmikloomad, nii et sein võib veidi rohkem puhastust vajada.

Poolmatt on hea valik elutuppa ning poolläikiv sobib juba ruumi, kus seinad võivad sagedamini määrduda, nagu näiteks köögis.

Läikiv värv on hea valik väga niisketesse oludesse ja seda on ka lihtne puhastada. Vannituba remontides sobib värv lisaks plaatidele seintele, mis otsese veega kokku ei puutu. Kasutades nii plaate kui värve, saab tuua vannituppa kontrasti lisaks toonidele ka materjalide osas-

Täisläikiv jätab peaaegu klaasi mulje ja seda ei tasuks üle kasutada.

Kuldreegel on aga see, et mida läikivam on värv, seda lihtsam on seda puhastada ja seda tugevamalt valitud toon mõjub.

Seetõttu kasutatakse läikivat värvi ka välisoludes, samas kui siseruumides on parem valik just matid värvid.

Aina levinumaks variandiks on ka värvitava tapeedi kasutamine. Tapeediga saab seinale lisada reljeefsust ja mustrit ning see aitab samal ajal kinni katta seina ebatasasused või laigud, mis näiteks heledama värvi alt läbi võiksid kumada.

Samas ei pea aga seinu värvides leppima ainult tapeedipoes pakutava tootevalikuga. Tapeedil on omad eelised värvi ees, kuid värvimaailma lõputud võimalused lubavad tõeliselt kerge vaevaga igale ruumile uue näo anda.

Aitame hea meelega aluspinna ette valmistamiseja ja värvimisega. Vaadake lisainfot siseviimistlustööde lehelt ja võtke julgelt ühendust.

Call Now Button